Академія адвокатури України

home

home

home

home

Статті

Що потрібно для майбутньої кар’єри. Практичне навчання в Академії адвокатури України

Отримання студентами Академії адвокатури України якісних сучасних правничих знань і професійних компетентностей підтверджується офіційними рейтингами та опитуваннями роботодавців, успішною кар’єрою наших випускників в Україні та за кордоном, зокрема тих, котрі продовжують навчання в магістратурах багатьох країн світу, складають там адвокатські іспити, працюють за фахом у США, Канаді, Іспанії, Греції, Німеччині, Франції, Фінляндії та інших країнах.

...

читати далі...
Практичне навчання студентів – визначальна складова високої якості освіти

Перший Президент незалежної України Л.М.Кравчук, відкриваючи Інститут адвокатури при КНУ імені Тараса Шевченка (тепер – Академія адвокатури України) у 1996 р., відзначив, що вперше створений в Україні Інститут адвокатури є надзвичайно важливим в системі державотворення і в системі правового забезпечення.

Англійський адвокат, експерт Ради Європи Річард Беар під час тренінгу, проведеного у 1999 р. за сприяння Ради Європи для студентів Інституту адвокатури, відзначив: «Треба шанувати сам факт, що такий ВНЗ існує в Україні».

Численні Золоті медалі, Гран-прі міжнародних освітянських виставок, почесні нагороди, дипломи за впровадження інноваційних технологій в сучасній освіті, забезпечення високої якості підготовки та підвищення кваліфікації фахівців, міжнародну, наукову та правоосвітню діяльність отримала Академія адвокатури за двадцятиріччя свого існування завдяки, зокрема, і своїй постійній зорієнтованості на практичне навчання, компетентісні елементи освіти.

...

читати далі...
Навіщо нам студенти?

Питання, винесене в заголовок есе, може здатися образливим. Ще б – поставити під сумнів корисність для суспільства такого молодого, численного, завзятого, відважного і зарядженого революційними спонуканнями стану! Проте, по короткому, але зрілому міркуванню, виявиться, що в цьому майже риторичному запитанні міститься не сумнів в необхідності існування вищої освіти і корисності для суспільства осіб, що його одержують, а нагадування про спільну мету держави з розвитку вищої школи і, звичайно, більш уважному ставленню до студеїв, незалежно від напряму їх предметних захоплень.

...

читати далі...
Будьте з нами!

Посилання

Міністерство освіти і науки України


Кафедральні новини

18|05|12

Ми – співорганізатори Міжнародного семінару в Санкт-ПетербурзіЗ 14 по 17 травня 2012 р. в Санкт-Петербурзі відбувався ХІІ Міжнародний науковий семінар «Вітчизняна війна 1812 року у воєнно-історичній та культурній спадщині України і Росії» (до 200-ліття перемоги Російської армії над Наполеоном) у Бібліотеці академії наук Російської федерації (директор проф. Леонов В.П.) – семінар, який ось уже дванадцятий рік поспіль організовує і збирає українців з різних куточків світу професор Лебединська Т.М., яка мешкає в Санкт-Петербурзі, є патріоткою України, українського Санкт-Петербурга і своєї справи – дослідження українського чинника в світовій історії та культурі.

Академія адвокатури України, ректор Академії професор Варфоломеєва Т.В. щиро підтримує вже кілька років підряд участь викладачів, студентів Академії в даному семінарі. А нинішнього року Академію було запрошено стати одним із співорганізаторів відомого в світі наукового форуму. Так, активно робота велася в справі координування учасників з українського боку, у підготовці програми тощо.

В сьогорічному  семінарі взяли участь науковці, аспіранти, студенти України та Росії, йшла зацікавлена розмова у багатьох напрямах осмислення війни 1812 р. – історичному, демографічному, правовому, культурологічному, психологічному, освітянському, військовому, філософському. Від Академії адвокатури України виступали професор Конончук Т.І. з доповіддю «Культурологічний чинник у контексті Вітчизняної війни 1812 року», яка, зокрема, акцентувала увагу на осмисленні воєнних дій у живописі російського живописця В. Верещагіна та українського – М. Самокиша. Уважно були вислухані повідомлення студентів Академії, що підготували свої виступи під науковим керівництвом проф. Конончук Т.І. До молодих дослідників ставилися запитання, були зроблені пропозиції в плані доповнення інформації в їхніх наукових пошуках. Студентка ІІІ курсу відділення «Міжнародне право» Мандріченко Крістіна зробила повідомлення на тему: «1812 рік у контексті правової проблематики», а студентка ІІ курсу відділення «Правознавство» Терещенко Марія – на тему: «Вітчизняна війна 1812 р. і плани Наполеона стосовно України».

Крім того, учасники семінару отримали чудову можливість познайомитися з меморіальною кімнатою в Академії мистецтва, де прожив останні роки Тарас Шевченко, побувати в інших історичних місцях, пов’язаних з українцями, які в різні роки жили й працювали в північній Пальмірі, побачити красивий весняний Санкт-Петербург.

Оголошено тему наступного наукового семінару: «Українські топоніми на карті Санкт-Петербурга в постатях, подіях, культурно-історичних періодах, явищах». Отже, можемо готуватися до наступних зустрічей.Архів новин

27|12|09

Актуально про художню антропологіюпрофесор Конончук25 – 26 грудня 2009 р. професор Конончук Т.І., завідуюча кафедрою української філології та культурології, перебувала в Москві на Міжнародній науковій конференції в Московському державному університеті імені М.В.Ломоносова, організованій кафедрою теорії літератури філологічного факультету. Це були ІХ Поспєловські читання, які цього року були присвячені дуже актуальній в сучасному літературознавстві темі «Художня антропологія: теоретичні та історико-літературні аспекти». На конференції була дуже широка географія учасників: крім господарів-москвичів, у науковому форумі взяли участь учені з Астрахані, Калуги, Красноярська, Новосибірська, Єкатеринбурга, Іркутська, Вологди, Володимира, Саратова, Великого Новгорода, Петербурга, Ростова-на-Дону, Тюмені, Уфи, Владикавказа, Волгограда, Ульяновська, Пермі, Воронежа, багатьох інших міст Росії, Білорусії, Литви, Казахстану. Україна була представлена науковцями з Києва, Одеси, Ізмаїла.

Учасники конференції мали змогу послухати на пленарному засіданні всесвітньо відомих російських учених, авторів багатьох теоретичних праць, підручників, посібників, таких, як професори Халізєв В.Є., Косіков Г.К., Есалнек А.Я., Клінг О.О. та інших. Проф. Конончук Т.І. прочитала доповідь на тему «Художня антропологія як осмислення об’єктивної реальності ХХ ст.», зосередивши увагу на текстах українського письменника Анатолія Дімарова та російського письменника Володимира Тендрякова, в яких відтворено людину і суспільство у фантасмагоричних обставинах буття 1932 – 1933 рр.
На фото: проф. Конончук Т.І. читає доповідь у Московському державному університеті імені М.В.Ломоносова.
Фото 2. Фото на пам’ять про конференцію: проф.Мейзерська Т.С. (Київ), проф.Есалнек А.Я. (Москва), проф. Клінг О.О. (Москва), проф.Конончук Т.І. (Київ).


Архів новин

16|06|09

В Австрії про Павла ЧубинськогоЗ 12 по 17 червня професор Академії адвокатури України Тетяна Конончук перебувала у Відні (Австрія) на запрошення Міжнародного українсько-австрійського товариства імені Павла Чубинського. Товариству нинішнього року виповнилося 10 років. А, як відомо, видатному вченому етнографу, фольклористові, юристові, соціологові, журналісту, громадському діячеві 2009 року в Україні було відзначено 170-ліття від дня народження. Поєдналося дві прекрасні дати. Професора Конончук Т. І. було запрошено прочитати святкову доповідь про Павла Чубинського, його життя і діяльність і значення його особи в сучасній Україні. Перед урочистим зібранням учасники свята побували на недільній літургії, яка була проведена в українському греко-католицькому храмі святої Варвари.

Свято відбувалося 14 червня в домівці Міжнародного товариства імені Павла Чубинського. Представив учасникам урочистого зібрання гостю з України президент Міжнародного товариства імені Павла Чубинського австрієць Руперт Кльотцл. Про діяльність Товариства за 10 років розповів член правління Товариства Олександр Отава.

Ювілей Міжнародного українсько-австрійського товариства імені Павла Чубинського

Проф. Тетяна Конончук читає доповідь про Павла Чубинського у Міжнародному товаристві ім.П.Чубинського у Відні

П.Чубинський найбільше нині відомий як автор слів Державного гімну України «Ще не вмерла України ні слава, ні воля...» (музика Михайла Вербицького). У своїй доповіді проф. Конончук Т.І. розкрила кілька аспектів: про основні віхи подвижницької біографії видатного вченого, найбільше наголосила на його працях, що склали 7 томів у 9 книгах і є винятковим матеріалом для вивчення народознаства в різних жанрах фольклору, юридичних звичаїв українського народу, етнографічних особливостей; розповіла про заходи на вшанування Павла Чубинського в Україні у зв’зку з його ювілеєм, а це Міжнародна конференція, що відбулася в січні в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, відвідання могили на Книшовому цвинтарі в м. Бориспіль, де народився і відійшов у вічність цей знаменитий чоловік, покладання квітів до його пам’ятника в м. Бориспіль та відвідання місця, де на вул. Горянській, 14 стояв будинок, у якому 1839 р. народився вчений, а нинішнього року встановлено меморіальну дошку; розповіла про те, як трансформується головна – державотворча – ідея спадщини Павла Чубинського в сучасній художній творчості, зокрема в повісті Анастасії Байдаченко «День перед вічністю», в поезії-пісні Віктора Баранова «Українці мої...» (музика Теодора Кукурузи), пісні Володимира Горбатюка «Під Крутами» та багатьох інших, у живописі Валерія Франчука, Володимира Гарбуза, Ніни Марченко, в документальному фільмі Сергія Буковського «Живі» тощо; про те, як реалізується мотив України в сучасній авторській пісні; також про те, як в Академії адвокатури України студенти вивчають доробок юриста й етнографа Павла Чубинського і про якого, зокрема, йшлося в квітні нинішнього року на студентській конференції в Академії адвокатори України «Юрист і мистецтво».

Доповідь супроводжувалася показом фотографій, слайдів живопису, залученням пісенного матеріалу.

На урочистому зібранні Міжнародного товариства були присутні українці, що мешкають в Австрії, австрійці – члени Товариства, гості.

Професор Конончук подарувала свої книги Товариству, а також славістичній бібліотеці Віденського університету, де з-поміж інших слов’янських мов вивчається українська мова, а також культура, історія; мала дружню бесіду з директором славістичної бібліотеки, доктором Норбертом Браєном, який подякував за книги, особливо, за ті, в яких ідеться про відображення в українській культурі трагедії 1932-1933 рр. і що є предметом спеціального дослідження проф. Конончук Т.І.

Відень проілюстрував, як українці спільно з іншими народами можуть поза межами України дбати про просування ідеї українськості й утвердження рівного права бути в колі народів світу, про що своїм життям і діяльністю проілюстрував видатний українець Павло Чубинський.Архів новин

19|11|08

ЛЕКЦІЯ З КУЛЬТУРОЛОГІЇ ПРО 1932 – 1933 РОКИ19 листопада 2008 р. професор Т.І.Конончук провела відкриту лекцію студентам 1 курсу відділення «Правознавство» Академії адвокатури України, присвячену відображенню трагедії голодомору 1932 – 1933 рр. в українській культурі. Йшлося про різні види мистецтва, де ця трагічна тема художньо осмислюється. Студентам було продемонстровано репродукції живопису, фотографії скульптур, музичні фрагменти, ішлося про українську літератур різних періодів, де оповідається про голодомор, про кінофільми, наприклад, Олександра Коваля, Миколи Лактіонова-Стезенка, йшла мова також про свідчення очевидців голоду, що є і документами часу і своєрідним народним оповіданнями, котрі зафіксували пережите в його найвражаючіших, наймоторошніших епізодах.

Традиційно, як завжди на таких лекціях у проф. Конончук Т.І., яка минулого 2007 року була відзначена державною нагородою за дослідження даної тематики – орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, на вишитому рушнику лежав поминальний хліб, горіла свіча, стояла ікона із образом Спасителя «Моління про чашу в Гефсиманському саду». По закінченні лекції всі скуштували святого хліба. Але ще залишалося дуже багато запитань.

На фото: студенти після лекції розглядають експонати, продовжують бесідуАрхів новин

09|11|08

Дні української культури у ТаллініПрофесор Академії адвокатури України Тетяна Конончук як дослідниця української діаспори була запрошена до Талліна на Дні української культури, де з 7 по 9 листопада 2008 р. Українське земляцтво Естонії святкувало своє 20-ліття. Серед членів делегації з України були також – Іван Драч, поет, Голова зв’язків із закордонними українцями «Україна – світ» та Ігор Винниченко, директор Інституту досліджень діаспори. До столиці Естонії з’їхалося-злетілося багато українців з різних куточків Естонії, Латвії, Фінляндії. Серед заходів були міжнародна наукова конференція на тему «Українці Естонії: вчора, сьогодні, завтра», презентація книг українців, що мешкають в Естонії, концерт українських колективів з різних місць Естонії; з України взяв участь вокально-інструментальний ансамбль із Черкас «Підкова» (керівник Юрій Марштупа). До речі, тема доповіді Т. Конончук стосувалася історії, сучасного стану і перспектив українсько-естонських літературних взаємин, у своїй доповіді вона акцентувала увагу на тому, що потреба у взаємопізнанні між народами на основі літературних взаємин не зменшується, а посилюється, бо спостерігаємо з’яву нових методів художнього осмислення дійсності в літературі, активізацію творчої думки, особливо серед молоді, що засвідчено дуже багатьма новими творами, наприклад, в українській прозі, поезії. Вочевидь, такі процеси відбуваються і в естонській літературі.Архів новин