Академія адвокатури України

home

home

home

home

Статті

Що потрібно для майбутньої кар’єри. Практичне навчання в Академії адвокатури України

Отримання студентами Академії адвокатури України якісних сучасних правничих знань і професійних компетентностей підтверджується офіційними рейтингами та опитуваннями роботодавців, успішною кар’єрою наших випускників в Україні та за кордоном, зокрема тих, котрі продовжують навчання в магістратурах багатьох країн світу, складають там адвокатські іспити, працюють за фахом у США, Канаді, Іспанії, Греції, Німеччині, Франції, Фінляндії та інших країнах.

...

читати далі...
Практичне навчання студентів – визначальна складова високої якості освіти

Перший Президент незалежної України Л.М.Кравчук, відкриваючи Інститут адвокатури при КНУ імені Тараса Шевченка (тепер – Академія адвокатури України) у 1996 р., відзначив, що вперше створений в Україні Інститут адвокатури є надзвичайно важливим в системі державотворення і в системі правового забезпечення.

Англійський адвокат, експерт Ради Європи Річард Беар під час тренінгу, проведеного у 1999 р. за сприяння Ради Європи для студентів Інституту адвокатури, відзначив: «Треба шанувати сам факт, що такий ВНЗ існує в Україні».

Численні Золоті медалі, Гран-прі міжнародних освітянських виставок, почесні нагороди, дипломи за впровадження інноваційних технологій в сучасній освіті, забезпечення високої якості підготовки та підвищення кваліфікації фахівців, міжнародну, наукову та правоосвітню діяльність отримала Академія адвокатури за двадцятиріччя свого існування завдяки, зокрема, і своїй постійній зорієнтованості на практичне навчання, компетентісні елементи освіти.

...

читати далі...
Навіщо нам студенти?

Питання, винесене в заголовок есе, може здатися образливим. Ще б – поставити під сумнів корисність для суспільства такого молодого, численного, завзятого, відважного і зарядженого революційними спонуканнями стану! Проте, по короткому, але зрілому міркуванню, виявиться, що в цьому майже риторичному запитанні міститься не сумнів в необхідності існування вищої освіти і корисності для суспільства осіб, що його одержують, а нагадування про спільну мету держави з розвитку вищої школи і, звичайно, більш уважному ставленню до студеїв, незалежно від напряму їх предметних захоплень.

...

читати далі...
Будьте з нами!

Посилання

Міністерство освіти і науки України


Кафедра української філології та суспільних наук

У червні 2005 р. кафедру виділено з кафедри української та іноземної філології, а у жовтні 2012 р. кафедру реорганізовано з кафедри української філології та культурології

 

Завідуюча кафедрою – Конончук Тетяна Іванівна, кандидат філологічних наук, доцент, професор Академії адвокатури України

Старший методист – Безпальча Наталія Віталіївна

  • тел.: +380 (44) 246-57-88
  • тел.вн.: 116
  • ауд.: 4

 

Розповідає завідуюча кафедрою Тетяна Конончук

 


 

Кафедра української філології та суспільних наук забезпечує викладання за спеціальностями «правознавство», «міжнародне право», «філологія» таких дисциплін: сучасна українська мова, українська правнича термінологія, ділова українська мова, вступ до мовознавства, сучасна українська література, історія зарубіжної літератури, історія української культури, діловий етикет, дипломатичне листування, дипломатичний протокол та етикет, конфліктологія та теорія переговорів, етика і естетика, релігієзнавство, соціологія, історія правових і політичних вчень, політологія, філософія, логіка, основи економічних знань та ін.

Активна наукова, громадська і просвітницька діяльність Т.І.Конончук з дослідження голодоморів в Україні та вшанування пам'яті жертв цієї трагедії відзначена державною нагородою України [докладніше...]

 


Науково-педагогічні працівники кафедри:

Конончук Тетяна Іванівна – завідувач кафедри з 2003 р., професор кафедри української філології та суспільних наук з 2007 р., кандидат філологічних наук, вчене звання доцента з 2003 року. 1979 р. закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка. Нагороджена державним орденом «За заслуги» ІІІ ступеня (2007) за вагомий внесок у дослідження трагедії голодомору 1932–1933 рр. Лауреат премії Фонду Тараса Шевченка «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля» (2012). Нагороджена  Національною спілкою журналістів України пам`ятною медаллю «Лагідна сила» (2013) за активну журналістську діяльність на ниві пропаганди української культури в пресі та на радіо. Лауреат Премії імені академіка Петра Тронька (2014), нагороджена за видання краєзнавчої літератури, зокрема за цикл праць про Тараса Шевченка та Шевченків край. Тривалий час працювала на видавничій роботі  редактором, старшим редактором, завідуючою редакцією, провідним редактором. 1996 р. захистила першу в Україні філологічну дисертацію про голодомор (Тема дослідження: “Трагедія голодомору 1932 – 1933 рр. у фольклорі України. Проблема художньої трансформації історичної правди”). Член Національної спілки письменників України, член Національної спілки журналістів України, веде літературно-мистецьку студію в Академії адвокатури України. Має понад 100 наукових праць, серед яких навчальний посібник “Українська література” (1995), монографія “ Ліпше моє, неже наше: Хліб як ідеал добробуту, моралі народу та альтернатива голоду в традиційних зразках фольклору” (1998), монографія “Затемнення українського сонця, або трагедія голодомору 1932–1933 років у фольклорі України” (1998), “Живиця” (хрестоматія української літератури ХХ століття, у 2 кн., 1998),”На вічну пам’ять: українська культура про 1932-1933 рр. в Україні” (2004), “Сучасний українсько-англійський юридичний словник” (близько 30000 термінів і стійких словосполучень, у співавторстві, 2007), “Шевченкіана в радіопубліцистиці Юрія Лавріненка” (2007), “Дороги Тараса Шевченка: короткий біографічний нарис” (2009), “Світова література в іменах: алфавітний покажчик” (у співавторстві з Гончаренком В.Г., 2010, 2015),  “Кріпосницька дійсність у літературі та образотворчому мистецтві” (2012), “Екзистенційний вимір комічного в повісті Анатолія Дімарова “Самосуд” (2013), словник “Юридичні терміни” (у співавторстві, 2013), «Кобзар – як Євангеліє від Тараса Шевченка» (2014), методичні рекомендації з курсів “Українська мова” (за професійним спрямуванням), “Історія української та зарубіжної культури”, “Стилістичне редагування українських перекладів”. Викладає історію української та зарубіжної культури,  ділову українську мову, стилістичне редагування українських перекладів. Працює в Академії адвокатури з 1997 року.

Ущаповська Ганна Володимирівна – кандидат філософських наук, старший викладач. 2010 р. закінчила філософський факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 2014 р. захистила кандидатську дисертацію в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за спеціальністю 09.00.06 – логіка на тему: “Критичне мислення: історія та сучасний стан розвитку”. Має низку публікацій, присвячених дослідженню критичного мислення та неформальної логіки (“Оцінювання аргументів: критерії логіки та критичного мислення”, “Індуктивний характер критичного мислення”, “Етапи формування концепції критичного мислення”, “Способи впровадження концепції критичного мислення в навчальний процес”, “Проблеми ідентифікації концепції критичного мислення”, “Проблема неформальної оцінки аргументації”). Викладає філософію, логіку. Вільно володіє англійською мовою. Працює в Академії адвокатури з 2014 року.

Удод Вікторія Олександрівна – викладач, майстер спорту, суддя з художньої гімнастики. 1963 р. закінчила Київський інститут фізичної культури та спорту. З 1963 по 2003 рік працювала старшим викладачем кафедри фізичного виховання Київського державного університету імені Т. Г.  Шевченка. За час роботи підготувала 12 майстрів спорту з художньої гімнастики, була старшим тренером збірної команди вузів України, у складі якої була 5-разова чемпіонка Радянського Союзу – чемпіонка світу з художньої гімнастики Любов Парадієва. Викладає фізичну культуру. Працює в Академії адвокатури з 2000 року.

 


 

Під керівництвом кафедри працює Літературно-мистецька студія (керівник професор Конончук Т. І.).

За ініціативою кафедри проводяться міжнародні та міжвузівські науково-практичні конференції – “Дімаровські читання” (2002, 2012), “Правознавча лінгвістика: історія, теорія, практика” (квітень, 2003), “Питання права й моралі в літературі” (лютий, 2004), “Юрист і мистецтво” (2007), “Художня парадигма права в культурі” (2010), “Закон і культура” (2012), “Українськими стежками Санкт-Петербурга” (2013), “Права людини в творчості Тараса Шевченка” (2014). Науковці з різних вищих навчальних закладів України, Білорусії, Польщі, Росії виявили активне зацікавлення правовою проблематикою в художній літературі, функціонуванням юридичної лексики в художніх текстах з точки зору мовознавства, літературознавства, компаративістики, діяльністю юристів на ниві культури чи спадщиною відомих живописців, композиторів, письменників, фотохудожників, які мали чи мають юридичну освіту. Основні дослідження колективу кафедри лежать в основі наукової теми “Права людини в українській літературі”.

Кафедра ініціює участь студентів Академії адвокатури України у міжвузівських наукових конференціях з питань юридичного мовознавства, культурології, релігієзнавства, літературознавства, як-от наукова конференція, присвячена 140-річчю від дня народження Миколи Міхновського (с. Турівка Київської обл., 2013), Сковородинівські читання (с. Сковородинівка Харківської обл., 2012, 2013), науковий круглий стіл “Правове регулювання релігійних відносин” у Харківській юридичній академії імені Ярослава Мудрого (2011, 2012, 2013), в Академії адвокатури - “Закон і культура” (2012), “Українськими стежками  Санкт-Петербурга” (2013), “Права людини в творчості Тараса Шевченка” (2014), «Права людини в українській літературі» (присвячена 110-річчю від дня народження літературного критика й публіциста Юрія Лавріненка, 2015).

У травні 2003 р. Конончук Т. І. прочитала публічну лекцію “На вічну пам’ять”, присвячену 70-літтю вшанування жертв голодомору 30-х років ХХ ст. і відображенню цієї теми в українській культурі. Відтоді щороку, в листопаді, у дні вшанування жертв голодомору, проводить відкриті лекції студентам усіх спеціальностей.

Кафедра активно працює в діяльності міжнародних наукових зв’язків. Так, проф. Конончук Т. І. тричі брала участь в Іллінойському університеті  (США, Урбана-Шампейн) у роботі ХХІІ, ХХІІІ, ХХV міжнародних наукових конференцій: 2003 р. – доповіддю на тему “Українська культура про трагедію голодомору 30-х років в Україні”;  2004 р. –  доповіддю на тему  “Тодось Осьмачка у сучасних наукових дослідженнях українських учених, або повернення в Україну”; 2006 р. – доповіддю на тему “Юрій Лавріненко: осмислення творчої особистості в Україні”;

2006 р. взяла участь у  міжнародній конференції в Ягеллонському університеті (Краків, Польща) з доповіддю “Валерій Франчук і російська література  про українське буття в 30-ті роки ХХ ст”;

          2007 р. взяла участь у VІІ міжнародній конференції “Діячі науки і культури Росії з України” (Санкт-Петербург), що була організована Бібліотекою  Академії наук Російської федерації, Консульством України в Санкт-Петербурзі, Науковим товариством українців Санкт-Петербурга “Спадщина”. В секції “Культурна спадщина української еміграції”  Конончук Т.І. прочитала доповідь “Шевченкіана в радіопубліцистиці Юрія Лавріненка”;

          2008 р. на VІІІ міжнародній конференції в Санкт-Петербургзі прочитала доповідь “Особливості творчості художника Якова Гніздовського і світовий контекст” та на міжнародній конференції у Вільнюському  педагогічному університеті  (Литва) виступила з доповіддю “Діалог культур як засіб комунікації”;

2009 р. взяла участь у міжнародній науково-практичній конференції “Російська мова  в сучасному світі: традиції та інновації у викладанні російської мови як іноземної і в перекладі” доповіддю “Художня література – як форма діалогу культур” (Греція, Салоніки, 2009);

2010 р. - у X Міжнародній міжнародній конференції в Санкт-Петербургзі прочитала доповідь “Художня антропологія як осмислення об’єктивної реальності” (Голод 1932 – 1933 рр. в українській та російській літературі);

2011 р. - в ХІ Міжнародній міжнародній конференції в Санкт-Петербургзі прочитала доповідь “Екзистенційні виміри відображення кріпосницької та посткріпосницької дійсності в українській літературі”;

2012 р. - у ХІІ Міжнародній міжнародній конференції в Санкт-Петербургзі прочитала доповідь “Художественная антропология как осмысление объективной реальности (Голод 1932–1933 гг. в украинской и русской литературах)”;

2012, 2013, 2014 рр. - в Шевченківських наукових конференціях у м. Сату Маре (Румунія) з доповідями про відображення теми Тараса Шевченка в українській сучасній літературі як екзистенційного виміру осмислення художньої реальності;

2014 р. – в VII Міжнародній науковій конференції, присвяченій 200-літтю Тараса Шевченка «Тарас Шевченко в Україні і в Європі» з доповіддю “Кобзар” – як Євангеліє від Тараса Шевченка” (Мюнхен, Німеччина);

2014 р. – в Міжнародній науковій конференції, присвяченій 105 річниці від дня народження акад. Юрія Бойка-Блохина, що відбулася в Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті, з доповіддю “Микола Хвильовий у літературознавчій рецепції акад. Юрія-Бойка-Блохина”;

2014 р. - в Міжнародній науково-практичній конференції  “ХІХ Шешуківські  читання: Текст в художній літературі, публіцистиці і журналістиці” в Московському педагогічному державному університеті, прочитала доповідь “Экзистенциалы как доминирующий инструментарий в типологических и индивидуальных модификациях текста в прозе В. Журавского, А. Иличевского и В. Тендрякова”;

2014 р. – в Міжнародному Шевченківському літературному конгресі, присвяченому 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка з доповіддю “Шевченківський текст у прозі Тодосія Осьмачки, Докії Гуменної та Ольги Мак”, що відбувався в Інституті філології  КНУ імені Тараса Шевченка;

2014 р. – в Міжнародній науково-практичній конференції, присвяченій 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, в Брестському державному університеті імені О.С.Пушкіна з доповіддю «Кобзар» як педагогічна система Тараса Шевченка» (Білорусь);

2015 р. – в Міжнародній науковій конференції, присвяченій творчості письменниці і громадської діячки Наталії Кобринської, в м. Болехові Івано-Франківської області з  доповіддю «Наталія Кобринська, або Життя як Божий дарунок».

На вшанування 200-річчя від дня народження видатного сина українського народу – Тараса Шевченка кафедрою проведено комплекс заходів, серед яких -  конкурси читців (за творами Тараса Шевченка), перегляд фільмів про Т. Шевченка, написання творчих робіт, екскурсії по Шевченківських місцях, демонстрація студентських презентацій за різними видами мистецтва в спадщині Кобзаря, зустрічі з письменниками, лауреатами Національної премії ім. Т.Г. Шевченка, такими, як Анатолій Дімаров, Юрій Мушкетик, Петро Перебийніс, Віталій Дончик, Юрій Ковалів, лауреатами інших премій, відомими діячами української культури, такими, як Петро Осадчук, Тетяна Лемешко, Лариса Денисенко, Василь Довжик та ін.; екскурсії студентам і гостям Академії упродовж 2013/2014 навчального року за експозицією факсимільних копій картин Тараса Шевченка з Національного музею Тараса Шевченка, які експонувалися в залі вченої ради Академії адвокатури України; наукові круглі столи, всеукраїнські літературні студентські читання “Поетична Шевченкіана” (14 листопада 2013 р., 4 березня 2014 р., 24 квітня 2014 р., 2 грудня 2014 р.), міжвузівська студентська наукова конференція “Права людини в творчості Тараса Шевченка” (10 грудня 2013 р.) та міжнародна наукова конференція “Права людини у творчості Тараса Шевченка” (27 лютого 2014 р.); дані конференції є складовою наукової теми кафедри “Художня парадигма права в культурі”. Кафедра взяла участь в організації і проведенні Міжнародного наукового семінару “Тарас Шевченко та його петербурзьке оточення”; відбулося 2 секції наукового семінару (13-17 травня 2014 р.- в Санкт-Петербурзі, 29 травня 2014 р. - в Києві); участь викладачів кафедри у міжнародних та всеукраїнських наукових конференціях, що проводилися в інших вищих навчальних закладах України і були присвячені ювілею Кобзаря.

У 1 семестрі 2015 р. кафедра української філології та суспільних наук разом з науковою бібліотекою Академії адвокатури України провели філологічно-правничий дискурс «Судові промови видатних адвокатів», залучивши до участі в ньому студентів різних курсів та спеціальностей; студентсько-викладацькі читання - «Скрижалі пам’яті: Революція на граніті», «Троянди й виноград», «День української писемності та мови», «Міжнародний день філософії».