Академія адвокатури України

home

home

home

home

Статті

Що потрібно для майбутньої кар’єри. Практичне навчання в Академії адвокатури України

Отримання студентами Академії адвокатури України якісних сучасних правничих знань і професійних компетентностей підтверджується офіційними рейтингами та опитуваннями роботодавців, успішною кар’єрою наших випускників в Україні та за кордоном, зокрема тих, котрі продовжують навчання в магістратурах багатьох країн світу, складають там адвокатські іспити, працюють за фахом у США, Канаді, Іспанії, Греції, Німеччині, Франції, Фінляндії та інших країнах.

...

читати далі...
Практичне навчання студентів – визначальна складова високої якості освіти

Перший Президент незалежної України Л.М.Кравчук, відкриваючи Інститут адвокатури при КНУ імені Тараса Шевченка (тепер – Академія адвокатури України) у 1996 р., відзначив, що вперше створений в Україні Інститут адвокатури є надзвичайно важливим в системі державотворення і в системі правового забезпечення.

Англійський адвокат, експерт Ради Європи Річард Беар під час тренінгу, проведеного у 1999 р. за сприяння Ради Європи для студентів Інституту адвокатури, відзначив: «Треба шанувати сам факт, що такий ВНЗ існує в Україні».

Численні Золоті медалі, Гран-прі міжнародних освітянських виставок, почесні нагороди, дипломи за впровадження інноваційних технологій в сучасній освіті, забезпечення високої якості підготовки та підвищення кваліфікації фахівців, міжнародну, наукову та правоосвітню діяльність отримала Академія адвокатури за двадцятиріччя свого існування завдяки, зокрема, і своїй постійній зорієнтованості на практичне навчання, компетентісні елементи освіти.

...

читати далі...
Навіщо нам студенти?

Питання, винесене в заголовок есе, може здатися образливим. Ще б – поставити під сумнів корисність для суспільства такого молодого, численного, завзятого, відважного і зарядженого революційними спонуканнями стану! Проте, по короткому, але зрілому міркуванню, виявиться, що в цьому майже риторичному запитанні міститься не сумнів в необхідності існування вищої освіти і корисності для суспільства осіб, що його одержують, а нагадування про спільну мету держави з розвитку вищої школи і, звичайно, більш уважному ставленню до студеїв, незалежно від напряму їх предметних захоплень.

...

читати далі...
Будьте з нами!

Посилання

Міністерство освіти і науки України


Новини

20|09|2010

Презентація ініціатив Інституту20 вересня 2010 року відбулася презентація ініціатив Інституту медичного і фармацевтичного права та біоетики Академії адвокатури України. Відкрила захід ректор Академії Тетяна Варфоломеєва, член-корреспондент АПрН України, доктор юридичних наук, професор, яка розповіла про наявні напрацювання, що дозволили створити Інститут і поставити перед ним цілу амбітних цілей.

З вітальним словом до присутніх звернувся адвокат Орен Асман, член Виконавчого Комітету Міжнародного Інституту Здоров’я, Права та Етики (м. Хайфа), член Ради Директорів Всесвітньої асоціації медичного права.

Директор Інституту Радмила Гревцова, адвокат, кандидат юридичних наук познайомила з командою Інституту та презентувала його ініціативи і плани на 2010-2011 роки. Серед них слід особливо відзначити видання електронного журналу „Часопис медичного і фармацевтичного права” (за участю Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця), організацію Другого Всеукраїнського конгресу з медичного права і соціальної політики (спільно з Українською медико-правовою асоціацією та Всеукраїнським лікарським товариством), видання збірника наукових статей українських та іноземних фахівців на тему „Інформація у медичній діяльності: етико-правові аспекти”, організацію міжнародних круглих столів і циклів лекцій вітчизняних і зарубіжних фахівців з актуальних питань медичного і фармацевтичного права та біоетики. Р.Гревцова також звернула увагу на наукові теми, над якими працюватиме колектив Інституту.

Надзвичайну актуальність багатьох із цих тем підтвердив Василь Корнацький, Голова Центральної етичної комісії МОЗ України, доктор медичних наук, професор, який привітав присутніх та розповів про правові та етичні питання, які виникають у діяльності Центру.

Заступник начальника Юридичного управління МОЗ України Віталій Коблош (на фото) поділився з присутніми інформацією про Концепцію удосконалення законодавчого захисту прав пацієнтів, участь у розробці якої брали і співробітники Інституту, а також про інші напрацювання МОЗ України щодо покращення нормативно-правового забезпечення медичної діяльності.

На необхідності належного законодавчого забезпечення медичної діяльності та важливості ініціатив Інститут у цій царині наголосив і Андрій Гук, заступник Голови Громадської ради МОЗ України, Голова наглядової ради ГО „Ініціативи у громадській охороні здоров’я”, кандидат медичних наук та практикуючий лікар.

Зіновій Гладун, адвокат, кандидат юридичних наук, член Правління Спілки юристів України розповів присутнім на заході про історію розвитку медичного законодавства і виникнення медичного права в Україні, пригадавши і про внесок фахівців, які зараз працюють в Інституті або розпочали з ним активне співробітництво. Серед таких фахівців був і Віктор Глуховський, кандидат медичних наук, президент Лікарської асоціації Миколаївського регіону, керівник Південноукраїнського центру з прав громадян в охороні здоров’я. Як один з перших в Україні лікарів, який почав серйозно займатися проблематикою захисту прав пацієнтів, він розповів про досвід реалізації прав громадян на медичну допомогу та важливість інформаційної підтримки громадян.

На необхідності тісного співробітництва науковців і освітян з широкою медичною і юридичної громадськістю наголосила Зоряна Черненко (Скалецька), доктор права (Польша), голова Правління Української медико-правової асоціації. Цю думку підтримав Володимир Синиця, доцент Львівського Національного медичного університету ім. Данила Галицького, кандидат медичних наук, який має дві вищих освіти – медичну і юридичну.

Отець Ігор Бойко, кандидат морального богослов’я, декан філософсько-богословського факультету Українського католицького університету, відзначив важливість біоетичної освіти майбутніх медиків і юристів і побажав колективу Інституту Божого благословення на добрі справи.

Співробітники та партнери Інституту розповіли присутнім про сучасні виклики в охороні здоров’я і медичній юриспруденції, які потребують правових відповідей, обговорили виконання першочергових завдань.Архів новин »