Отримання студентами Академії адвокатури України якісних сучасних правничих знань і професійних компетентностей підтверджується офіційними рейтингами та опитуваннями роботодавців, успішною кар’єрою наших випускників в Україні та за кордоном, зокрема тих, котрі продовжують навчання в магістратурах багатьох країн світу, складають там адвокатські іспити, працюють за фахом у США, Канаді, Іспанії, Греції, Німеччині, Франції, Фінляндії та інших країнах.
...Перший Президент незалежної України Л.М.Кравчук, відкриваючи Інститут адвокатури при КНУ імені Тараса Шевченка (тепер – Академія адвокатури України) у 1996 р., відзначив, що вперше створений в Україні Інститут адвокатури є надзвичайно важливим в системі державотворення і в системі правового забезпечення.
Англійський адвокат, експерт Ради Європи Річард Беар під час тренінгу, проведеного у 1999 р. за сприяння Ради Європи для студентів Інституту адвокатури, відзначив: «Треба шанувати сам факт, що такий ВНЗ існує в Україні».
Численні Золоті медалі, Гран-прі міжнародних освітянських виставок, почесні нагороди, дипломи за впровадження інноваційних технологій в сучасній освіті, забезпечення високої якості підготовки та підвищення кваліфікації фахівців, міжнародну, наукову та правоосвітню діяльність отримала Академія адвокатури за двадцятиріччя свого існування завдяки, зокрема, і своїй постійній зорієнтованості на практичне навчання, компетентісні елементи освіти.
...Питання, винесене в заголовок есе, може здатися образливим. Ще б – поставити під сумнів корисність для суспільства такого молодого, численного, завзятого, відважного і зарядженого революційними спонуканнями стану! Проте, по короткому, але зрілому міркуванню, виявиться, що в цьому майже риторичному запитанні міститься не сумнів в необхідності існування вищої освіти і корисності для суспільства осіб, що його одержують, а нагадування про спільну мету держави з розвитку вищої школи і, звичайно, більш уважному ставленню до студеїв, незалежно від напряму їх предметних захоплень.
...З 12 по 17 червня професор Академії адвокатури України Тетяна Конончук перебувала у Відні (Австрія) на запрошення Міжнародного українсько-австрійського товариства імені Павла Чубинського. Товариству нинішнього року виповнилося 10 років. А, як відомо, видатному вченому етнографу, фольклористові, юристові, соціологові, журналісту, громадському діячеві 2009 року в Україні було відзначено 170-ліття від дня народження. Поєдналося дві прекрасні дати. Професора Конончук Т. І. було запрошено прочитати святкову доповідь про Павла Чубинського, його життя і діяльність і значення його особи в сучасній Україні. Перед урочистим зібранням учасники свята побували на недільній літургії, яка була проведена в українському греко-католицькому храмі святої Варвари.
Свято відбувалося 14 червня в домівці Міжнародного товариства імені Павла Чубинського. Представив учасникам урочистого зібрання гостю з України президент Міжнародного товариства імені Павла Чубинського австрієць Руперт Кльотцл. Про діяльність Товариства за 10 років розповів член правління Товариства Олександр Отава.
П.Чубинський найбільше нині відомий як автор слів Державного гімну України «Ще не вмерла України ні слава, ні воля...» (музика Михайла Вербицького). У своїй доповіді проф. Конончук Т.І. розкрила кілька аспектів: про основні віхи подвижницької біографії видатного вченого, найбільше наголосила на його працях, що склали 7 томів у 9 книгах і є винятковим матеріалом для вивчення народознаства в різних жанрах фольклору, юридичних звичаїв українського народу, етнографічних особливостей; розповіла про заходи на вшанування Павла Чубинського в Україні у зв’зку з його ювілеєм, а це Міжнародна конференція, що відбулася в січні в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, відвідання могили на Книшовому цвинтарі в м. Бориспіль, де народився і відійшов у вічність цей знаменитий чоловік, покладання квітів до його пам’ятника в м. Бориспіль та відвідання місця, де на вул. Горянській, 14 стояв будинок, у якому 1839 р. народився вчений, а нинішнього року встановлено меморіальну дошку; розповіла про те, як трансформується головна – державотворча – ідея спадщини Павла Чубинського в сучасній художній творчості, зокрема в повісті Анастасії Байдаченко «День перед вічністю», в поезії-пісні Віктора Баранова «Українці мої...» (музика Теодора Кукурузи), пісні Володимира Горбатюка «Під Крутами» та багатьох інших, у живописі Валерія Франчука, Володимира Гарбуза, Ніни Марченко, в документальному фільмі Сергія Буковського «Живі» тощо; про те, як реалізується мотив України в сучасній авторській пісні; також про те, як в Академії адвокатури України студенти вивчають доробок юриста й етнографа Павла Чубинського і про якого, зокрема, йшлося в квітні нинішнього року на студентській конференції в Академії адвокатори України «Юрист і мистецтво».
Доповідь супроводжувалася показом фотографій, слайдів живопису, залученням пісенного матеріалу.
На урочистому зібранні Міжнародного товариства були присутні українці, що мешкають в Австрії, австрійці – члени Товариства, гості.
Професор Конончук подарувала свої книги Товариству, а також славістичній бібліотеці Віденського університету, де з-поміж інших слов’янських мов вивчається українська мова, а також культура, історія; мала дружню бесіду з директором славістичної бібліотеки, доктором Норбертом Браєном, який подякував за книги, особливо, за ті, в яких ідеться про відображення в українській культурі трагедії 1932-1933 рр. і що є предметом спеціального дослідження проф. Конончук Т.І.
Відень проілюстрував, як українці спільно з іншими народами можуть поза межами України дбати про просування ідеї українськості й утвердження рівного права бути в колі народів світу, про що своїм життям і діяльністю проілюстрував видатний українець Павло Чубинський.