Академія адвокатури України

home

home

home

home

Статті

Що потрібно для майбутньої кар’єри. Практичне навчання в Академії адвокатури України

Отримання студентами Академії адвокатури України якісних сучасних правничих знань і професійних компетентностей підтверджується офіційними рейтингами та опитуваннями роботодавців, успішною кар’єрою наших випускників в Україні та за кордоном, зокрема тих, котрі продовжують навчання в магістратурах багатьох країн світу, складають там адвокатські іспити, працюють за фахом у США, Канаді, Іспанії, Греції, Німеччині, Франції, Фінляндії та інших країнах.

...

читати далі...
Практичне навчання студентів – визначальна складова високої якості освіти

Перший Президент незалежної України Л.М.Кравчук, відкриваючи Інститут адвокатури при КНУ імені Тараса Шевченка (тепер – Академія адвокатури України) у 1996 р., відзначив, що вперше створений в Україні Інститут адвокатури є надзвичайно важливим в системі державотворення і в системі правового забезпечення.

Англійський адвокат, експерт Ради Європи Річард Беар під час тренінгу, проведеного у 1999 р. за сприяння Ради Європи для студентів Інституту адвокатури, відзначив: «Треба шанувати сам факт, що такий ВНЗ існує в Україні».

Численні Золоті медалі, Гран-прі міжнародних освітянських виставок, почесні нагороди, дипломи за впровадження інноваційних технологій в сучасній освіті, забезпечення високої якості підготовки та підвищення кваліфікації фахівців, міжнародну, наукову та правоосвітню діяльність отримала Академія адвокатури за двадцятиріччя свого існування завдяки, зокрема, і своїй постійній зорієнтованості на практичне навчання, компетентісні елементи освіти.

...

читати далі...
Навіщо нам студенти?

Питання, винесене в заголовок есе, може здатися образливим. Ще б – поставити під сумнів корисність для суспільства такого молодого, численного, завзятого, відважного і зарядженого революційними спонуканнями стану! Проте, по короткому, але зрілому міркуванню, виявиться, що в цьому майже риторичному запитанні міститься не сумнів в необхідності існування вищої освіти і корисності для суспільства осіб, що його одержують, а нагадування про спільну мету держави з розвитку вищої школи і, звичайно, більш уважному ставленню до студеїв, незалежно від напряму їх предметних захоплень.

...

читати далі...
Будьте з нами!

Посилання

Міністерство освіти і науки України


Новини

16|10|2008

ОЛЕГ ФЕДУСІВ – ПЕРЕМОЖЕЦЬ ПРЕСТИЖНОГО КОНКУРСУВсеукраїнський стипендіальний конкурс "Ді Ел Ей Пайпер" для студентів-правників 2008 р. проходив за підтримки Міністерства юстиції України, Міністерства освіти і науки України, Координаційної ради молодих юристів при Міністерстві юстиції України. Конкурс підтримували Європейська Бізнес Асоціація в Україні і відомі українські ЗМІ. Це вже не перший конкурс, що проводить в Україні “Ді Ел Ей Пайпер” - найбільша організація з надання юридичних послуг у світі, яку складають більш ніж 3700 юристів, що працюють у 64 офісах у 25 країнах світу, в тому числі й в Україні.

Від студентів було отримано понад 100 заявок.

Маргарита Карпенко, керуючий партнер, яка очолює Київський офіс компанії, зазначила, що згідно з умовами конкурсу мали вибрати 20 кращих робіт-півфіналістів із загальної маси, але в результаті у півфінал пройшли тільки 16 робіт. Метою було відійти від теорії і побачити, які практичні навики студенти отримують у вищих навчальних закладах. Пані Маргарита наголосила, що практична підготовка студентів залишає бажати кращого.

Півфіналістами конкурсу стали студенти з таких вузів:

  • Львівський національний університет імені Івана Франка
  • Національна юридична академія імені Ярослава Мудрого
  • Київський національний університет імені Тараса Шевченка
  • Одеська національна юридична академія
  • Одеський національний університет імені Іллі Мечникова
  • Київський національний лінгвістичний університет
  • Донецький національний університет
  • Дніпропетровський національний університет
  • Академія адвокатури України
  • Міжнародний науково-технічний університет

У фінал було відібрано чотири кращих роботи. Студентам, які зайняли 1-3 місця у фіналі, буде надана можливість пройти стажування в одному із офісів "Ді Ел Ей Пайпер" у світі.

Урочисте нагородження відбулося 17 жовтня 2008 року в Софії Київській. Проректор Академії адвокатури України професор О.С.Захарова привітала переможців конкурсу, зокрема, студента Академії Федусіва О.А., який зайняв друге місце у цьому конкурсі.

Урочисте нагородження переможців
17 жовтня 2008 р. в Софії Київській

На фото: студент Академії Федусів О.А., який зайняв друге місце у конкурсі

Урочисте нагородження переможців
17 жовтня 2008 р. в Софії Київській

На фото: Проректор Академії адвокатури України професор Захарова О.С. привітала переможців конкурсу

Урочисте нагородження переможців
17 жовтня 2008 р. в Софії Київській

На фото: Проректор Академії адвокатури України професор Захарова О.С. привітала переможців конкурсу 

Стипендіальний конкурс

17 жовтня 2007 року у приміщенні музею «Хлібня» Національного заповідника «Софія Київська» відбулась урочиста Церемонія Нагородження фіналістів Всеукраїнського стипендіального конкурсу «Ді ЕЛ Ей Пайпер» для студентів-правників 2008 року. Цей конкурс проводиться уже вдруге і, як стверджують його організатори, буде проводитись і надалі, адже з кожним роком набуває все більших масштабів.

Стипендіальний конкурс, в рамках проекту корпоративної соціальної відповідальності, організовує Київський офіс юридичної фірми «Ді ЕЛ Ей Пайпер». Це одна з найбільших глобальних організацій з надання юридичних послуг. Так, у 64 офісах в Азії, Європі, США та на Близькому Сході працює більш як 3600 юристів.

Що стосується стипендіального конкурсу, то участь у ньому може взяти студент юридичного факультету будь-якого українського ВУЗу денної форми навчання, починаючи з четвертого курсу. Організатори пропонують на вибір шість тем для написання студентом роботи. Її обсяг не може перевищувати 15 сторінок, при цьому, конкурсна робота подається двома мовами: українською та англійською.

 

Олег Федусів: із власного досвіду

Про конкурс я дізнався ще минулого року, коли він проводився уперше. На той час, навчався лише на третьому курсі, та й рівень англійської не дозволяв написати роботу якісно. Але вже в цьому році я з нетерпінням чекав на опублікування конкурсних завдань на веб-сайті «Ді ЕЛ Ей Пайпер». Коли я дізнався про запропоновані теми (вони з’явились взимку), то одразу ж зрозумів, що мені поталанило. До того я дуже цікавився корпоративним правом, а тому мав у своєму запасі багато теоретичного та практичного матеріалу. Отже, навіть не задумуючись, обрав наступну тему: «Порядок проведення зборів акціонерів АТ в Україні – прогалини в законодавстві та шляхи їх подолання».

Але на цьому, усі радощі закінчились. Справа у тому, що будучи студентом четвертого курсу я вже працював на юридичній фірмі. Тобто, до обіду я ходив на пари, потім одразу йшов в офіс і, повертаючись додому пізно ввечері, сідав за написання роботи. Паралельно готувався до «Jury Trial» (змагання із кримінального судочинства США, який організовували в Академії представники Левіт Інституту).

Однак бажання поїхати закордон стажуватись пересилювало мене. В пригоді стало те, що, за всі роки навчання в Академії, я жодного разу не «замовив» курсової роботи. Тому, проводити аналіз всього масиву наявної у мене інформації, а потім робити лаконічні висновки було не так вже й складно. Крім того, перекладаючи юридичні документи на роботі, я набув певну техніку перекладу і тому був спроможний написати 15 сторінок досить нелегкого юридичного тексту на англійській.

Роботи потрібно було подати до середини травня. В липні оголосили шістнадцять півфіналістів. Серед них були представники юридичних факультетів усіх регіонів нашої держави. А в кінці вересня мені зателефонували і запросили на фінальну співбесіду. Там я та ще троє фіналістів по-черзі захищали свої роботи перед суддівською колегією. Не знаю як у інших фіналістів, але у мене була досить жвава дискусія із суддями, адже тоді вже був проголосований Верховною Радою Закон «Про акціонерні товариства». Далеко не всі у колегії поділяли мої оптимістичні настрої щодо нього, а тому мені доводилось переконувати їх у протилежному.

А через три тижні в «Софії Київській» на нас чекала чудова культурна програма, ну і звичайно ж – нагородження. Від Академії мене прийшла підтримати проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків – Олена Семенівна Захарова. З нею ми побували на виставці, яку для учасників організували «Ді ЕЛ Ей Пайпер», насолодились концертом класичної музики. А згодом оголосили переможців.

За результатами стипендіального конкурсу я зайняв друге місце і отримав право пройти двотижневий курс стажування в офісі “Ді Ел Ей Пайпер” в Москві. Юлія Муравська, студентка Одеського національного університету ім. Іллі Мечникова, яка зайняла перше місце, отримала право пройти двотижневе стажуваня на вибір в Лондоні, Вашингтоні або Пекіні. Віталій Хілько, студент Одеського національного університету ім. Іллі Мечникова зайняв третє місце – двотижневе стажування в Київському офісі. Катерина Берко, студентка Національної юридичної академії України ім. Ярослава Мудрого (четверте місце) отримуватиме грошову стипендію у розмірі 1000 гривень щомісяця протягом навчального року.


Олег Федусів
студент V курсу Академії адвокатури України
молодший юрисконсульт податкового департаменту ЮФ «Magisters»Архів новин »