Академія адвокатури України

home

home

home

home

Статті

Що потрібно для майбутньої кар’єри. Практичне навчання в Академії адвокатури України

Отримання студентами Академії адвокатури України якісних сучасних правничих знань і професійних компетентностей підтверджується офіційними рейтингами та опитуваннями роботодавців, успішною кар’єрою наших випускників в Україні та за кордоном, зокрема тих, котрі продовжують навчання в магістратурах багатьох країн світу, складають там адвокатські іспити, працюють за фахом у США, Канаді, Іспанії, Греції, Німеччині, Франції, Фінляндії та інших країнах.

...

читати далі...
Практичне навчання студентів – визначальна складова високої якості освіти

Перший Президент незалежної України Л.М.Кравчук, відкриваючи Інститут адвокатури при КНУ імені Тараса Шевченка (тепер – Академія адвокатури України) у 1996 р., відзначив, що вперше створений в Україні Інститут адвокатури є надзвичайно важливим в системі державотворення і в системі правового забезпечення.

Англійський адвокат, експерт Ради Європи Річард Беар під час тренінгу, проведеного у 1999 р. за сприяння Ради Європи для студентів Інституту адвокатури, відзначив: «Треба шанувати сам факт, що такий ВНЗ існує в Україні».

Численні Золоті медалі, Гран-прі міжнародних освітянських виставок, почесні нагороди, дипломи за впровадження інноваційних технологій в сучасній освіті, забезпечення високої якості підготовки та підвищення кваліфікації фахівців, міжнародну, наукову та правоосвітню діяльність отримала Академія адвокатури за двадцятиріччя свого існування завдяки, зокрема, і своїй постійній зорієнтованості на практичне навчання, компетентісні елементи освіти.

...

читати далі...
Навіщо нам студенти?

Питання, винесене в заголовок есе, може здатися образливим. Ще б – поставити під сумнів корисність для суспільства такого молодого, численного, завзятого, відважного і зарядженого революційними спонуканнями стану! Проте, по короткому, але зрілому міркуванню, виявиться, що в цьому майже риторичному запитанні міститься не сумнів в необхідності існування вищої освіти і корисності для суспільства осіб, що його одержують, а нагадування про спільну мету держави з розвитку вищої школи і, звичайно, більш уважному ставленню до студеїв, незалежно від напряму їх предметних захоплень.

...

читати далі...
Будьте з нами!

Посилання

Міністерство освіти і науки України


Міжнародне співробітництво

Академія адвокатури України здійснює міжнародне співробітництво з іноземними закладами освіти, науковими установами, міжнародними організаціями, фондами, фірмами, громадськими організаціями шляхом:

  • підвищення кваліфікації професорсько-викладацького складу;
  • вивчення міжнародного досвіду в галузі права;
  • організації стажування викладачів і студентів;
  • проведення спільних науково-практичних конференцій, тренінгів, круглих столів.

Ознайомившись безпосередньо з методиками навчання в центрах адвокатської підготовки Англії, Франції і Голландії, викладачі Академії адвокатури розробили програму спеціальної адвокатської підготовки і адаптовану до навчального процесу студентів, а також до підготовки юристів для здобуття адвокатської професії.

Протягом багатьох років Академія плідно співпрацює з Американською асоціацією правників/ Правова ініціатива у Центральній та Східній Європі (ABA/CEELI), котра допомагає в реалізації багатьох навчальних і наукових програм. Зокрема, неодноразово проводилися зустрічі студентів з американськими вченими і викладачами, які читали лекції, проводили тренінги, брали участь у студентських наукових конференціях, рольових іграх, що проводяться англійською мовою.

В Угорщині, у мальовничому містечку Дебрецен 02-08 липня 2007 року відбулася щорічна міжнародна молодіжна конференція, в якій взяли участь студенти з Австрії, Англії, Угорщини, Шотландії та України. Учасниками делегації від України виступили студенти вищих навчальних закладів, а саме: Академії адвокатури України, НТУУ Київського політехнічного інституту, Запорізького національного університету. Конференція була присвячена темі молодіжного співробітництва в різних сферах життєдіяльності суспільства. Особливий акцент було зроблено на вивчення досвіду та практики застосування методів «Неформальної освіти». Обговорювались також питання дискримінації (расової, релігійної), проблеми взаємовідносин молоді у сім’ях, ВНЗ, з друзями. Правовим підґрунтям Конференції став «Закон про права людини». Основні положення даного закону були представлені у вигляді документального фільму, що значно пожвавило обговорення і зробило матеріал більш доступним для сприйняття молоддю.
Основна частина Конференції проходила у вигляді робочих та дискусійних груп з кінцевою презентацією досягнутих результатів. Також, значна увага приділялась проведенню психологічних тренінгів, які сприяли створенню сприятливого клімату серед учасників, розкривали їх творчий та професійний потенціал. Кожна країна мала унікальну можливість представити культурні та історичні традиції своєї країні на Міжнародному вечорі. Взагалі, традиція організовувати та проводити Міжнародні вечори в рамках багатонаціональних заходів є прекрасною можливістю для учасників пізнати наш світ, його неповторність і унікальність.
Завдячуючи цій конференції, молодь України зробила ще один крок до зближення з дедалі міцнішим Європейським Союзом, який відкриває нові можливості та перспективи для нашої молоді.

Встановлено освітні та наукові зв’язки з Російською Академією адвокатури імені Плєвако, м. Москва, Ессекським університетом Великої Британії, який неодноразово відвідували викладачі Академії та знайомилися з його навчальними програмами. Студенти зустрічались з віце-президентом Генеральної Ради адвокатури Іспанії Луїсом Мігелем Ромеро Вілья-Франком, з американськими адвокатами Ненсі Сплейн, Робертом Ліхті, Адель Бейкер, мали змогу отримати знання з законодавства різних країн світу. Окремі лекції, курси лекцій, а також тренінги читають і проводять провідні юристи з Англії, Іспанії, США, Німеччини, Франції. Частина таких занять проводиться англійською мовою без перекладача, що надає студентам можливість почути не тільки правову термінологію англійською мовою, ознайомитися з іншими правовими системами і новітнім зарубіжним законодавством, а й продемонструвати власне вільне володіння іноземною мовою. Студенти Академії у 2001-2004 рр. проходили стажування у Польщі - з такою ініціативою виступив лодзький адвокат Єжи Щепаньяк, і вона була підтримана Округовою Адвокатською Радою та польською Спілкою адвокатів. Програма стажування включала відвідування судів, ознайомлення з їх роботою, проведення зустрічей з відомими адвокатами, представником МЗС Польщі та головою Лодзької ради адвокатів, знайомство з польськими студентами-правниками. 

Спільно з Міжнародним фондом «Відродження», Американською асоціацією правників та Спілкою адвокатівУкраїни, Академія виконує програму з підвищення кваліфікації адвокатів. Академія організовує і проводить регіональні семінари з підвищення кваліфікації адвокатів із запрошенням юристів інших країн. Цим напрямком, відповідно до отриманої ліцензії, Академія займається з 1997 року, впроваджуючи, зокрема, програми підвищення кваліфікації адвокатів на базі Центру підвищення кваліфікації Академії адвокатури. Семінари, які відбуваються у м. Києві, відвідують студенти Академії.

Адвокати-викладачі Академії брали участь у Шостому Східноєвропейському регіональному конгресі Міжнародної асоціації адвокатів (ІВА); ознайомленні з судовою системою Люксембургу, з роботою судової системи Європейського Співтовариства, Європейського суді з прав людини; брали участь у поїздці до Швейцарії у складі делегації українських юристів, яка вивчала організацію суду і адвокатської діяльності в цій країні; у Берлінському семінарі з питань застосування і розвитку конкурентного законодавства ЄС, організованому Антимонопольним Комітетом України, Німецьким фондом міжнародного співробітництва, Фондом Фрідріха Еберта; у Чеській палаті адвокатів - з питань організації адвокатури; ознайомленні з організацією навчального процесу в Карловому університеті та на юридичному факультеті Оломоуцького університету; брали участь у робочій поїздці до Загребського університету, в обміні досвідом організації юридичної освіти, порядку надання правової допомоги в республіці Хорватія.

За сприяння Ради Європи і на запрошення Ордену адвокатів Нідерландів викладачі Академії Гончаренко С.В. та Бірюкова A.M. у складі делегації адвокатів відвідали навчальний Центр адвокатів, ознайомилися з системою надання безкоштовної правової допомоги.

У межах міжнародного обміну за спеціальними програмами викладачі Академії відвідували міжнародні семінари, конференції, тренінги. Зокрема в містах Урбана-Шампейн (США), Жешув (Польща), Будапешт (Угорщина), Мінськ (Білорусія), Санкт-Петербург (Росія), в Україні за участю представників Угорщини, Болгарії, Ради Європи. Крім того викладачі Академії брали участь у семінарі «Правовий захист біженців в Україні» за участю представників УВКБ ООН в Україні Йожефа Дьорке, Дмитра Плечка, який було організовано Спілкою адвокатів України за підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців; міжнародному семінарі-тренінгу з прав людини, на який був запрошений Нідерландським Хельсінським Комітетом з прав людини доцент Гончаренко С.В., котрий виступив з судовою промовою, яка позитивно оцінена експертами Європейського суду з прав людини. На семінарі «Організація безоплатної правової допомоги», проректор Бірюкова A.M. виступила з доповіддю, м. Будапешт; міжнародному семінарі спільно з Американською асоціацією юристів, Вищою Радою Адвокатури Польщі та Одеською колегією адвокатів «Проблеми захисту прав людини у кримінальному судочинстві», м. Одеса, 2000; тренінгу «Застосування Європейської Конвенції про захист прав та основних свобод людини: стаття 10» проведений Спілкою адвокатів України і Генеральним Директоратом з Прав Людини Ради Європи за участю експертів з Угорщини та Болгарії (2000); науково-практичній конференції, що проводилася Міністерством юстиції і Радою Європи з питань відповідності українського законодавства Європейській конвенції (2000); у ХХІІІ щорічній міжнародній науковій конференції з українських питань “Сучасна у Україна і її діаспора з погляду вчених в Україні та за кордоном”, що проходила у червні 2004 року в Іллінойському університеті, м. Урбана-Шампейн, США та багато іншого.