Отримання студентами Академії адвокатури України якісних сучасних правничих знань і професійних компетентностей підтверджується офіційними рейтингами та опитуваннями роботодавців, успішною кар’єрою наших випускників в Україні та за кордоном, зокрема тих, котрі продовжують навчання в магістратурах багатьох країн світу, складають там адвокатські іспити, працюють за фахом у США, Канаді, Іспанії, Греції, Німеччині, Франції, Фінляндії та інших країнах.
...Перший Президент незалежної України Л.М.Кравчук, відкриваючи Інститут адвокатури при КНУ імені Тараса Шевченка (тепер – Академія адвокатури України) у 1996 р., відзначив, що вперше створений в Україні Інститут адвокатури є надзвичайно важливим в системі державотворення і в системі правового забезпечення.
Англійський адвокат, експерт Ради Європи Річард Беар під час тренінгу, проведеного у 1999 р. за сприяння Ради Європи для студентів Інституту адвокатури, відзначив: «Треба шанувати сам факт, що такий ВНЗ існує в Україні».
Численні Золоті медалі, Гран-прі міжнародних освітянських виставок, почесні нагороди, дипломи за впровадження інноваційних технологій в сучасній освіті, забезпечення високої якості підготовки та підвищення кваліфікації фахівців, міжнародну, наукову та правоосвітню діяльність отримала Академія адвокатури за двадцятиріччя свого існування завдяки, зокрема, і своїй постійній зорієнтованості на практичне навчання, компетентісні елементи освіти.
...Питання, винесене в заголовок есе, може здатися образливим. Ще б – поставити під сумнів корисність для суспільства такого молодого, численного, завзятого, відважного і зарядженого революційними спонуканнями стану! Проте, по короткому, але зрілому міркуванню, виявиться, що в цьому майже риторичному запитанні міститься не сумнів в необхідності існування вищої освіти і корисності для суспільства осіб, що його одержують, а нагадування про спільну мету держави з розвитку вищої школи і, звичайно, більш уважному ставленню до студеїв, незалежно від напряму їх предметних захоплень.
...Вперше Академія адвокатури України (тоді – Інститут адвокатури при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка) отримала ліцензію на надання освітніх послуг у галузі вищої освіти у 1996 році; згодом, відповідно до чинного законодавства, ліцензії регулярно оновлювалися – розширювався ліцензійний обсяг прийому, додавалися нові освітні напрями та спеціальності.
Наразі Академія адвокатури України – вищий навчальний заклад IV (найвищого) рівня акредитації – здійснює освітню діяльність на підставі ліцензії Міністерства освіти і науки України серії АЕ № 636100 від 10 березня 2015 року.
На підставі проведених акредитаційних експертиз (див. нижче) та відповідно до рішення Акредитаційної комісії від 16 червня 2016 року (протокол № 121, наказ МОН України від 21.06.2016 р. № 79-А) Академію адвокатури України визнано акредитованою за спеціальністю «Правознавство» (другий рівень – Бакалаврат і четвертий рівень – Магістратура) та за спеціальністю «Переклад» (четвертий рівень – Магістратура).
Термін дії Сертифікатів про акредитацію встановлено до 1 липня 2026 р.
Чергова акредитація інших спеціальностей та рівнів відбуватиметься у строки, визначені законодавством.
У зв'язку із внесенням змін до Переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, Академія адвокатури додатково отримала уточнені Сертифікати про акредитацію з оновленими кодами галузей знань і спеціальностей:
Акредитаційна експертиза проводилася на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 24 квітня 2019 року № 363-л експертною комісією у складі:
голови комісії: Балинської Ольги Михайлівни — проректора з наукової роботи Львівського державного університету внутрішніх справ, професора кафедри теорії та історії держави і права, конституційного та міжнародного права, доктора юридичних наук, професора;
члена комісії: Меленка Сергія Гавриловича — завідувача кафедри європейського права та порівняльного правознавства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, доктора юридичних наук, професора.
У період з 20 травня по 22 травня 2019 року комісія розглянула подані матеріали та провела акредитаційну експертизу провадження освітньої діяльності в Академії адвокатури України, пов’язану з підготовкою здобувачів освітньо-професійної програми Міжнародне право зі спеціальності 293 Міжнародне право за другим (магістерським) рівнем.
Загальні висновки експертної комісії:
На підставі поданих матеріалів для проведення акредитаційної експертизи та перевірки результатів освітньої діяльності на місці експертна комісія дійшла висновку, що кадрове, навчально-методичне, матеріально-технічне, інформаційне забезпечення та якість підготовки фахівців, внутрішня система забезпечення якості освітньої діяльності за освітньо-професійною програмою Міжнародне право зі спеціальності 293 Міжнародне право за другим (магістерським) рівнем вищої освіти в Академії адвокатури України загалом відповідають установленим вимогам і дозволяють забезпечити державну гарантію якості освіти.
Водночас експертна комісія вважала за доцільне рекомендувати:
*) Висновки акредитаційної експертизи оприлюднюються відповідно до вимог МОН України
Акредитаційна експертиза проводилася на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 04 грудня 2017 р. № 1318-А експертною комісією у складі:
Голова експертної комісії — Куліш A.M.,
Директор навчально-наукового інституту права Сумського державного університету, доктор юридичних наук, професор
Експерт комісії — Латковська Т.А.,
завідувач кафедри конституційного, адміністративного та фінансового права Національного університету «Одеська юридична академія доктор юридичних наук, професор
Комісія розглянула подану Академією адвокатури України акредитаційну справу та провела експертне оцінювання стану спроможності навчального закладу щодо акредитації перепідготовки спеціалістів зі спеціальності 7.03040101 «Правознавство».
Загальні висновки експертної комісії:
На основі результатів проведення експертизи з можливості акредитації спеціальності, аналізу поданих матеріалів і перевірки на місці відповідності показників діяльності Академії адвокатури України нормативним вимогам щодо перепідготовки спеціалістів зі спеціальності 7.03040101 «Правознавство» експертна комісія дійшла наступних висновків: акредитаційні матеріали, подані Академією адвокатури України, представлені у повному обсязі та відповідають нормативним вимогам. Освітня діяльність та умови її здійснення щодо перепідготовки фахівців ступеня вищої освіти «спеціаліст» за спеціальністю 7.03040101 «Правознавство» забезпечує державну гарантію якості вищої освіти; стан кадрового, матеріально-технічного, навчально-методичного та інформаційного забезпечення освітнього процесу, соціальна інфраструктура, можливості виконання Академією адвокатури України, визначених Статутом зобов'язань, у цілому відповідають акредитаційним умовам; навчальний заклад спроможний здійснювати освітню діяльність, пов'язану з перепідготовкою фахівців ступеня вищої освіти «спеціаліст» зі спеціальності 7.03040101 «Правознавство».
Комісія, разом з тим, ухвалила за необхідне висловити зауваження та пропозиції, які не входять до складу обов'язкових і не впливають на рішення про акредитацію, але дозволять поліпшити якість перепідготовки фахівців та носять рекомендаційний характер. Рекомендувати керівництву Академії адвокатури України звернути увагу на наступне:
Отже, Експертна комісія вважає за доцільне пропонувати експертній раді при Акредитаційній комісії України винести позитивне рішення щодо акредитації спеціальності з надання освітніх послуг у сфері вищої освіти з перепідготовки фахівців спеціальності 7.03040101 «Правознавство» в Академії адвокатури України в обсязі 50 осіб на денній та 100 на заочній формах навчання.
*) Висновки акредитаційної експертизи оприлюднюються відповідно до вимог МОН України
Акредитаційна експертиза проводилася на підставі наказу Міністерства освіти і науки України № 806л від 29 квітня 2016 р. експертною комісією у складі:
Голова комісії —
Москвич Лідія Миколаївна, доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри організації судових та правоохоронних органів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого
Член комісії (експерт) —
Нор Василь Тимофійович, доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри кримінального процесу та криміналістики Львівського національного університету імені Івана Франка
Термін роботи комісії з 11.05.2016 р. по 13.05.2016 р.
Комісія розглянула подані документи, перевірила стан справ на місці і констатувала наступне:
*) Висновки акредитаційної експертизи оприлюднюються відповідно до вимог МОН України
Акредитаційна експертиза проводилася на підставі наказу Міністерства освіти і науки України № 1205л від 03 червня 2016 р. експертною комісією у складі:
Голова комісії —
Кияк Тарас Романович, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри теорії і практики перекладу з німецької мови Інституту філолоrії Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Член комісії (експерт) —
Гудманян Артур Грантович, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри англійської філології і перекладу Навчально-наукового Гуманітарного інституту Національного авіаційного університету
Термін роботи комісії з 08.06.2016 р. по 10.06.2016 р.
Комісія розглянула подані документи, перевірила стан справ на місці і констатувала наступне:
*) Висновки акредитаційної експертизи оприлюднюються відповідно до вимог МОН України
Академія адвокатури України завершила процедуру ліцензування освітніх послуг з підвищення кваліфікації фахівців за спеціальністю «Правознавство» з видачею документа державного зразка
можливості Академії адвокатури України щодо ліцензування діяльності
з надання освітньої послуги з підготовки фахівців у сфері вищої освіти
Освітній рівень — повна вища освіта
Освітньо-кваліфікаційний рівень — магістр
Галузь знань — Гуманітарні науки
Напрям підготовки — 0305 Філологія
Спеціальність (професія) — 8.030507 Переклад
файл у форматі PDF, 278 kB
читати >>
можливості Академії адвокатури України щодо ліцензування діяльності
з надання освітньої послуги з підготовки фахівців у сфері вищої освіти
Освітній рівень – повна вища освіта
Освітньо-кваліфікаційний рівень – спеціаліст
Галузь знань – міжнародні відносини
Напрям підготовки – 0304 Міжнародні відносини
Спеціальність (професія) – 7.030402 Міжнародне право
файл у форматі PDF, 329 kB
читати >>
можливості Академії адвокатури України щодо ліцензування діяльності
з надання освітньої послуги з підготовки фахівців у сфері вищої освіти
Освітній рівень — повна вища освіта
Освітньо-кваліфікаційний рівень — магістр
Галузь знань — міжнародні відносини
Напрям підготовки — 0304 Міжнародні відносини
Спеціальність (професія) — 8.030402 Міжнародне право
файл у форматі PDF, 395 kB
читати >>
можливості Академії адвокатури України щодо ліцензування діяльності
з надання освітньої послуги з підготовки до вступу у вищі навчальні заклади
файл у форматі PDF, 443 kB
читати >>