Академія адвокатури України

home

home

home

home

Статті

Що потрібно для майбутньої кар’єри. Практичне навчання в Академії адвокатури України

Отримання студентами Академії адвокатури України якісних сучасних правничих знань і професійних компетентностей підтверджується офіційними рейтингами та опитуваннями роботодавців, успішною кар’єрою наших випускників в Україні та за кордоном, зокрема тих, котрі продовжують навчання в магістратурах багатьох країн світу, складають там адвокатські іспити, працюють за фахом у США, Канаді, Іспанії, Греції, Німеччині, Франції, Фінляндії та інших країнах.

...

читати далі...
Практичне навчання студентів – визначальна складова високої якості освіти

Перший Президент незалежної України Л.М.Кравчук, відкриваючи Інститут адвокатури при КНУ імені Тараса Шевченка (тепер – Академія адвокатури України) у 1996 р., відзначив, що вперше створений в Україні Інститут адвокатури є надзвичайно важливим в системі державотворення і в системі правового забезпечення.

Англійський адвокат, експерт Ради Європи Річард Беар під час тренінгу, проведеного у 1999 р. за сприяння Ради Європи для студентів Інституту адвокатури, відзначив: «Треба шанувати сам факт, що такий ВНЗ існує в Україні».

Численні Золоті медалі, Гран-прі міжнародних освітянських виставок, почесні нагороди, дипломи за впровадження інноваційних технологій в сучасній освіті, забезпечення високої якості підготовки та підвищення кваліфікації фахівців, міжнародну, наукову та правоосвітню діяльність отримала Академія адвокатури за двадцятиріччя свого існування завдяки, зокрема, і своїй постійній зорієнтованості на практичне навчання, компетентісні елементи освіти.

...

читати далі...
Навіщо нам студенти?

Питання, винесене в заголовок есе, може здатися образливим. Ще б – поставити під сумнів корисність для суспільства такого молодого, численного, завзятого, відважного і зарядженого революційними спонуканнями стану! Проте, по короткому, але зрілому міркуванню, виявиться, що в цьому майже риторичному запитанні міститься не сумнів в необхідності існування вищої освіти і корисності для суспільства осіб, що його одержують, а нагадування про спільну мету держави з розвитку вищої школи і, звичайно, більш уважному ставленню до студеїв, незалежно від напряму їх предметних захоплень.

...

читати далі...
Будьте з нами!

Посилання

Міністерство освіти і науки України


Дослідження голодомору

Кафедра української філології та культурології веде значну науково-дослідну та просвітницьку роботу з вивчення літературознавчих, культурологічних та інших аспектів трагедії голодомору. Завідувачка кафедри доц. Тетяна Конончук по праву вважається одним з провідних вчених цього напрямку в Україні та світі*Щоб побачити збільшене фото, клікніть у площині зображення лівою кнопкою миши


 

Клікніть, аби збільшити16 листопада 2007 р. в Академії адвокатури України була проведена відкрита лекція „На вічну пам’ять”, присвячена 75-річчю вшанування пам’яті жертв голодомору 1932 – 1933 рр. в Україні. Її прочитала завідувач кафедри української філології та культурології, професор Тетяна Іванівна Конончук, член Національної спілки письменників України, студентам 1 курсу відділення загальної юридичної підготовки. Кількома тижнями раніше аналогічну розповідь про відображення в народній пам’яті та культурі України трагедії голодомору 1932 – 1933 рр. слухали студенти 1 курсу відділення спеціальної адвокатської підготовки.

Клікніть, аби збільшитиПроф. Т.І.Конончук, відома в Україні й за її межами дослідниця трагедії голодомору, захистила першу в Україні філологічну дисертацію про голодомор 1932 – 1933 років, має понад 60 опублікованих праць на цю тему, зібрала багато свідчень, виступала з доповідями на багатьох всеукраїнських та міжнародних наукових конференціях. Наприклад, 2003 р., у 70-ту річницю вшанування жертв трагедії була запрошена на Міжнародну наукову конференцію до Іллінойського університету (США, м. Урбана-Шампейн), де прочитала доповідь про відображення в українській культурі трагедії голодомору 1932 – 1933 рр.; в травні 2006 р. в Ягеллонському університеті (Польща, Краків) на міжнародній культурологічній конференції прочитала доповідь про відображення голодомору у живописі українського живописця Валерія Франчука і в російській літературі; у жовтні 2007 р. в Санкт-Петербурзькому університеті на І Всеросійському з’їзді істориків-регіонознавців виступила з доповіддю про свідчення очевидців трагедії 1932 – 1933 рр. як джерело краєзнавства.

Клікніть, аби збільшитиВ Академії адвокатури України, розпочинаючи з 2003 р., Тетяна Конончук щороку проводить лекції про трагедію 1932 – 1933 рр. в Україні, залучаючи архівні матеріали, свідчення, зразки творів образотворчого мистецтва, музики, літератури, скульптури. Розповідь ведеться при запаленій свічці й хлібині на вишитому рушнику. По завершенні лекції поминально-обрядовий хліб ділиться між усіма слухачами.

Майбутні юристи виявляють глибоке зацікавлення причинами й наслідками трагедії голодомору, збирають свідчення, пишуть студентські наукові роботи на цю тему. Так, нещодавно подали записи свідчень очевидців студентки 1 курсу Анастасія Кривошеєва та Олександра Манська.

 


P.S.

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 1123/2007

Про відзначення державними нагородами України

За вагомий особистий внесок у дослідження голодоморів в Україні, активну громадську діяльність з метою вшанування пам'яті жертв трагедії постановляю:
...
Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня
...
КОНОНЧУК Тетяну Іванівну – завідувача кафедри Академії адвокатури України, м.Київ
...

Президент України Віктор ЮЩЕНКО

20 листопада 2007 року