Отримання студентами Академії адвокатури України якісних сучасних правничих знань і професійних компетентностей підтверджується офіційними рейтингами та опитуваннями роботодавців, успішною кар’єрою наших випускників в Україні та за кордоном, зокрема тих, котрі продовжують навчання в магістратурах багатьох країн світу, складають там адвокатські іспити, працюють за фахом у США, Канаді, Іспанії, Греції, Німеччині, Франції, Фінляндії та інших країнах.
...Перший Президент незалежної України Л.М.Кравчук, відкриваючи Інститут адвокатури при КНУ імені Тараса Шевченка (тепер – Академія адвокатури України) у 1996 р., відзначив, що вперше створений в Україні Інститут адвокатури є надзвичайно важливим в системі державотворення і в системі правового забезпечення.
Англійський адвокат, експерт Ради Європи Річард Беар під час тренінгу, проведеного у 1999 р. за сприяння Ради Європи для студентів Інституту адвокатури, відзначив: «Треба шанувати сам факт, що такий ВНЗ існує в Україні».
Численні Золоті медалі, Гран-прі міжнародних освітянських виставок, почесні нагороди, дипломи за впровадження інноваційних технологій в сучасній освіті, забезпечення високої якості підготовки та підвищення кваліфікації фахівців, міжнародну, наукову та правоосвітню діяльність отримала Академія адвокатури за двадцятиріччя свого існування завдяки, зокрема, і своїй постійній зорієнтованості на практичне навчання, компетентісні елементи освіти.
...Питання, винесене в заголовок есе, може здатися образливим. Ще б – поставити під сумнів корисність для суспільства такого молодого, численного, завзятого, відважного і зарядженого революційними спонуканнями стану! Проте, по короткому, але зрілому міркуванню, виявиться, що в цьому майже риторичному запитанні міститься не сумнів в необхідності існування вищої освіти і корисності для суспільства осіб, що його одержують, а нагадування про спільну мету держави з розвитку вищої школи і, звичайно, більш уважному ставленню до студеїв, незалежно від напряму їх предметних захоплень.
...Заснована у вересні 1999 року.
Завідувач кафедри – Легких Кирило Вікторович, кандидат юридичних наук, доцент
Старший методист – Полин Наталія Василівна
тел.: +380 (44) 246-57-88 вн.тел.: 105 ауд.: 20
При кафедрі існують Криміналістичні студії, де створені умови для проведення практичних занять зі студентами. Студії займають кілька приміщень, учбовий полігон для огляду місця події. На виставкових стендах студенти мають змогу ознайомитися зі зразками підроблених грошей, документів, інструментарієм, який використовують злочинці тощо. Створені умови для опановування навичками криміналістичної діяльності під час розслідування кримінальних справ, для дослідження речових доказів застосовуються спеціальні технічні засоби. Студенти вивчають матеріали архівних кримінальних справ, їм демонструються навчальні відеофільми.
Розповідає професор кафедри, кандидат юридичних наук В.І.Бояров
Гончаренко Владлен Гнатович – доктор юридичних наук, професор, Академік-засновник Національної академії правових наук України, Заслужений діяч науки і техніки України, Державний радник юстиції ІІ класу. Працює на посаді завідувача кафедри кримінального процесу та криміналістики Академії адвокатури України. В 1954 р. закінчив юридичний факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка і до грудня 1956 р. працював слідчим прокуратури Монастирищенського, потім Корсунь-Шевченківського районів, прокурором слідчого відділу Черкаської обласної прокуратури. В 1957 – 1960 рр. – молодший, потім старший науковий співробітник Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, до вересня 1962 р. – юрисконсульт газети «Радянська освіта», з жовтня 1962 до 1998 р. працює на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка асистентом, старшим викладачем, доцентом, професором, завідуючим кафедрою криміналістики. В 1986 – 1996 рр. обіймав посаду декана юридичного факультету. В 1980 р. захистив докторську дисертацію «Використання даних природничих і технічних наук в кримінальному судочинстві», з 1999 до 2002 р. – ректор Інституту Генеральної прокуратури України, Почесний працівник прокуратури України. Декілька років поспіль очолював Науково-методичну раду з права Міністерства освіти і науки України. У 1998 та 1999 рр. працював на посаді професора Інституту адвокатури при КНУ імені Т.Г. Шевченка, а з 2 лютого 2002 р. і дотепер на посаді професора, а згодом завідувача кафедри кримінального процесу та криміналістики Академії адвокатури України. Голова спеціалізованої вченої ради Академії адвокатури України з захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук; голова методичної ради і центру інноваційних освітніх технологій та моніторингу якості освіти при методичній раді Академії адвокатури України. В.Г.Гончаренко – Президент Малої правової академії наук при Академії адвокатури України; головний редактор фахового видання «Вісник Академії адвокатури України». Основні сфери наукових інтересів – теорія держави і права, конституційне право, кримінальний процес, криміналістика, судова психологія, юридична інформатика, експертологія, теорія доказів. Під його керівництвом захищено 3 докторські та 45 кандидатських дисертацій. Почесний професор Чернівецького національного університету (1995) – «За активну допомогу у відродженні юридичного факультету Чернівецького державного університету, особисту участь у забезпеченні навчально-виховного процесу». В.Г.Гончаренко нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, медаллю «Захиснику Вітчизни», відзнаками: Міністерства освіти і науки України нагрудним знаком «Петро Могила»; нагороджений нагрудним знаком «Почесний працівник прокуратури України»; ГУР МО України «Євген Березняк», багатьма іншими нагородами і відзнаками. Має понад 420 наукових праць, серед яких слід відзначити:
Легких Кирило Вікторович – кандидат юридичних наук, доцент, завідувач кафедри кримінального процесу та криміналістики, адвокат (2007). Закінчив Академію адвокатури України з відзнакою (2005) та аспірантуру (2009). Працює в Академії з 2010 року. Національний експерт Ради Європи з питань антидискримінації та застосування практики ЄСПЛ. Співпрацює як тренер для адвокатів з різноманітними міжнародними та національними інституціями в сфері захисту прав людини, в тому числі з Координаційним центром з надання безоплатної правової допомоги при Міністерстві юстиції України, Офісом Ради Європи в Україні, Національною асоціацією адвокатів України, Радами адвокатів регіонів.
З останніх публікацій:
Назаров Віктор Володимирович – доктор юридичних наук (2009), професор (2011), професор кафедри кримінального процесу та криміналістики Академії адвокатури України. Працює в Академії з вересня 2016 року. Закінчив Національну юридичну академію України ім. Я.Мудрого за спеціальністю «правознавство» (1996 р.). З 1996 по 2001 рр. працював в органах внутрішніх справ: слідчим, головним спеціалістом Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України. З 2001 по 2016 рр. працював у закладах вищої освіти на різних керівних посадах.
Ступінь кандидата юридичних наук здобув у 2000 р. Докторська дисертація за науковою спеціальністю 12.00.09 була присвячена проблемі обмеження конституційних прав людини в кримінальному провадженні.
У 2016 році пройшов підвищення кваліфікації в Українській школі законотворчості Інституту законодавства Верховної Ради України, а також в Академічному товаристві Міхала Балудянського (Словаччина) з інноваційних методів та підходів в юридичній освіті (м. Кошице, 3-6 травня 2016 р.).
Сфера наукових інтересів: забезпечення прав і свобод людини під час досудового розслідування та судового провадження. Автор понад 140 публікацій наукового і навчально-методичного характеру, в тому числі одного підручника та 5 навчальних посібників з «Кримінального процесу» (два з грифом МОН України), двох навчальних посібників з «Економічної теорії права», двох монографій.
Найбільш важливі наукові праці:
Бояров Віктор Іванович – кандидат юридичних наук, доцент, професор кафедри кримінального процесу та криміналістики Академії адвокатури України.
Освіта: вища юридична, Київський державний університет імені Тараса Шевченка (1980 р.).
Досвід роботи: 1980-2002 рр. слідчий прокуратури району, області, слідчий з особливо важливих справ при Генеральному прокурорі СРСР, прокурор-криміналіст Генеральної прокуратури України та завідуючий кафедрою організації розслідування злочинів Інституту підвищення кваліфікації кадрів прокуратури України. Почесний працівник прокуратури України (1997), старший радник юстиції. З 2002 року по теперішній час доцент, професор кафедри кримінального процесу та криміналістики Академії адвокатури України. Практикуючий адвокат (з 2002 р).
Лауреат премії імені Ярослава Мудрого Національної академії правових наук України (2006) («за видатні досягнення в науково-дослідницькій діяльності з проблем правознавства»).
Тема кандидатської дисертації: «Особливості розслідування вбивств скоєних в умовах протистояння організованих злочинних угруповань». Рік захисту: 2002. Під його керівництвом захищено вісім дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук.
Автор понад 160 публікацій, в тому числі – науково-практичні коментарі до КК України і КПК України, навчальні посібники з криміналістики, кримінального процесу, судової експертизи та ін.
Коло наукових інтересів: методики розслідування злочинів (вбивства, корупційні злочини, техногенні катастрофи, злочини екстремістської спрямованості та ін.), тактика адвокатської діяльності; кримінальний процес (забезпечення безпеки учасників кримінального судочинства, досудове розслідування, компромісні процедури); проблеми реформування прокуратури.
Серед останніх публікацій наукового та навчально-методичного характеру:
Сисоєнко Григорій Іванович – кандидат юридичних наук (1989), доцент (2004). Обіймає посаду доцента кафедри кримінального процесу та криміналістики.
Освіта вища юридична, закінчив Волгоградську вищу слідчу школу МВС СРСР. Має значний досвід практичної роботи: працював слідчим, керівником слідчого підрозділу, полковник. В 1989 році у Київській вищій школі МВС СРСР захистив кандидатську дисертацію на тему «Питання оптимізації розслідування крадіжок державного та суспільного майна з проникненням у приміщення чи інше сховище» і отримав диплом кандидата юридичних наук за № 004666. Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор, Академік-засновник Національної академії правових наук України, Заслужений діяч науки і техніки України, Державний радник юстиції II класу Гончаренко Владлен Гнатович.
Після захисту дисертації працював на посаді викладача у Київській вищій школі МВС СРСР, а потім на посаді старшого викладача, доцента, заступника начальника кафедри, начальника кафедри кримінально-процесуальної діяльності і професора кафедри кримінального процесу Національної академії внутрішніх справ України.
За вагомий внесок у справу боротьби зі злочинністю та зміцнення правопорядку нагороджений відзнаками МВС України «За відзнаку в службі» II і I ступенів, «За сумлінну службу» III, II і I ступенів та Почесним знаком МВС України.
З 2011 року працює в Академії адвокатури України на посаді доцента кафедри кримінального процесу та криміналістики.
Підвищення кваліфікації пройшов у 2011 році на базі Інституту підвищення кваліфікації Академії адвокатури України, свідоцтво за № 39 від 16 грудня 2011 року, та у 2019 році в Міністерстві освіти і науки України за темою «Основи тестології та розробки тестових завдань».
Під його керівництвом захищено 2 кандидатські дисертації і понад 40 магістерських робіт.
Основні сфери наукових інтересів – кримінальний процес, криміналістика, теорія доказів, захист особи у кримінальному провадженні. Має значну низку праць з питань кримінального процесу, захисту особи у кримінальному провадженні, теорії доказів, зокрема:
Конференції останніх років: