Академія адвокатури України

home

home

home

home

Статті

Що потрібно для майбутньої кар’єри. Практичне навчання в Академії адвокатури України

Отримання студентами Академії адвокатури України якісних сучасних правничих знань і професійних компетентностей підтверджується офіційними рейтингами та опитуваннями роботодавців, успішною кар’єрою наших випускників в Україні та за кордоном, зокрема тих, котрі продовжують навчання в магістратурах багатьох країн світу, складають там адвокатські іспити, працюють за фахом у США, Канаді, Іспанії, Греції, Німеччині, Франції, Фінляндії та інших країнах.

...

читати далі...
Практичне навчання студентів – визначальна складова високої якості освіти

Перший Президент незалежної України Л.М.Кравчук, відкриваючи Інститут адвокатури при КНУ імені Тараса Шевченка (тепер – Академія адвокатури України) у 1996 р., відзначив, що вперше створений в Україні Інститут адвокатури є надзвичайно важливим в системі державотворення і в системі правового забезпечення.

Англійський адвокат, експерт Ради Європи Річард Беар під час тренінгу, проведеного у 1999 р. за сприяння Ради Європи для студентів Інституту адвокатури, відзначив: «Треба шанувати сам факт, що такий ВНЗ існує в Україні».

Численні Золоті медалі, Гран-прі міжнародних освітянських виставок, почесні нагороди, дипломи за впровадження інноваційних технологій в сучасній освіті, забезпечення високої якості підготовки та підвищення кваліфікації фахівців, міжнародну, наукову та правоосвітню діяльність отримала Академія адвокатури за двадцятиріччя свого існування завдяки, зокрема, і своїй постійній зорієнтованості на практичне навчання, компетентісні елементи освіти.

...

читати далі...
Навіщо нам студенти?

Питання, винесене в заголовок есе, може здатися образливим. Ще б – поставити під сумнів корисність для суспільства такого молодого, численного, завзятого, відважного і зарядженого революційними спонуканнями стану! Проте, по короткому, але зрілому міркуванню, виявиться, що в цьому майже риторичному запитанні міститься не сумнів в необхідності існування вищої освіти і корисності для суспільства осіб, що його одержують, а нагадування про спільну мету держави з розвитку вищої школи і, звичайно, більш уважному ставленню до студеїв, незалежно від напряму їх предметних захоплень.

...

читати далі...
Будьте з нами!

Посилання

Міністерство освіти і науки України


Пошкодили автомобіль на поганій дорозі – вимагайте компенсації!

Столична юстиція консультує: пошкодили автомобіль на поганій дорозі – вимагайте компенсації!

Незважаючи на старання влади привести дороги у відповідність до європейських стандартів та постійні ремонтні роботи на дорогах, стан українських доріг залишає бажати кращого. Найчастіше в ямах пошкоджуються амортизатори, гнуться диски і рвуться шини. Кожна поломка – додаткові витрати для власників автомобілів, а незадовільний стан доріг в загальному скорочують термін експлуатації транспортних засобів.

Пошкодження автомобіля, причиною якого є вибоїни на дорогах – підстава для стягнення відшкодування зі сторони Укравтодору, що здійснюється в судовому порядку. Успіх майбутнього спору багато в чому залежить від того, наскільки правильно оформлені документи та зібрані докази. Тому важливо знати, що робити і куди звертатися, якщо від потрапляння автомобіля в яму або відкритий люк на дорозі сталася дорожньо-транспортна пригода.

Дійсно, мова йде саме про ДТП, оскільки в цьому випадку іншим учасником є власник автодороги, який за законом «Про дорожній рух» від 30.06.1993 №3353-XII зобов'язаний компенсувати витрати власникам транспортних засобів, якщо ДТП сталися з причин незадовільного утримання автодороги.

Перше, що вам слід зробити, – це зупинитися якомога ближче до місця пригоди. Це спростить встановлення причинно-наслідкового зв’язку – що колесо було пробито саме в цій ямі. Перевірте, чи був встановлений на дорозі знак, що попереджає про «нерівну дорогу».

Обов’язково викличте поліцію та повідомте про ДТП у свою страхову компанію. Саме поліція  фіксує пошкодження автомобіля, оглядає проїжджу частину і з’ясовує причину ДТП. До приїзду інспекторів встановіть знак аварійної зупинки і позначте саму яму. Можете сфотографувати і зняти на відео яму, ділянку дороги, пошкоджений автомобіль. Якщо йде зйомка на відео, бажано, щоб водій вголос коментував, що сталося. Якщо водій змінює пошкоджені колеса самостійно – потрібно фотографувати процес. Залучіть свідків події, запишіть їхні контакти.

Навіть якщо поліцейські з якихось причин не приїдуть, в подальшому ви зможете зробити запит в Центр зв'язків з громадськістю підтвердження факту того, що ви дійсно зверталися з повідомленням про ДТП внаслідок неналежної якості дорожнього покриття.

Простежте, щоб поліцейські при складанні схеми ДТП зазначили розмір вибоїни на дорозі, а причиною ДТП в протоколі огляду місця події вказали стан дороги. Правоохоронці також можуть викликати співробітників дорожньої служби. Вони теж повинні оглянути яму і скласти акт обстеження з замірами та схемою дороги. Така вимога прямо передбачена в п. 11 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, згідно з яким власники дорожніх об'єктів або уповноважені ними органи, дорожньо-експлуатаційні організації зобов'язані разом з уповноваженим підрозділом Національної поліції брати участь в огляді місць дорожньо-транспортних пригод для визначення дорожніх умов, за яких вони сталися, і усувати виявлені недоліки. Якщо авто забирають на евакуаторі – обов’язково збережіть всі документи і чеки.

Перед тим, як звертатися до суду, слід вжити заходи досудового врегулювання, у нашому випадку – написати у територіальне відділення Укравтодору досудову претензію, в якій викладаєте підстави та самі вимоги. Якщо протягом 30 днів Укравтодор не дає відповіді чи відповідь носить формальний характер, є всі підстави звертатися в суд.

Зверніть увагу, якщо автомобіль не застрахований на умовах КАСКО, необхідно визначити розмір збитку шляхом проведення автотоварознавчої експертизи. За допомогою цього документа під час розгляду справи в суді можна довести розмір заподіяної шкоди.

З позовними вимогами звертайтеся до суду за місцем розташування регіональної служби Укравтодору, на балансі якої знаходиться відповідна автомобільна дорога.

Якщо зібраний весь пакет документів (фото/відео, поліція, страховики, автоекспертизи), то у вас є всі шанси домогтися компенсації.

 

Головний спеціаліст відділу
представництва інтересів держави в судах України
Управління судової, аналітично-правової роботи
та міжнародного співробітництва
Головного територіального управління юстиції у місті Києві,
кандидат юридичних наук

Кривов’яз О. В.