Отримання студентами Академії адвокатури України якісних сучасних правничих знань і професійних компетентностей підтверджується офіційними рейтингами та опитуваннями роботодавців, успішною кар’єрою наших випускників в Україні та за кордоном, зокрема тих, котрі продовжують навчання в магістратурах багатьох країн світу, складають там адвокатські іспити, працюють за фахом у США, Канаді, Іспанії, Греції, Німеччині, Франції, Фінляндії та інших країнах.
...Перший Президент незалежної України Л.М.Кравчук, відкриваючи Інститут адвокатури при КНУ імені Тараса Шевченка (тепер – Академія адвокатури України) у 1996 р., відзначив, що вперше створений в Україні Інститут адвокатури є надзвичайно важливим в системі державотворення і в системі правового забезпечення.
Англійський адвокат, експерт Ради Європи Річард Беар під час тренінгу, проведеного у 1999 р. за сприяння Ради Європи для студентів Інституту адвокатури, відзначив: «Треба шанувати сам факт, що такий ВНЗ існує в Україні».
Численні Золоті медалі, Гран-прі міжнародних освітянських виставок, почесні нагороди, дипломи за впровадження інноваційних технологій в сучасній освіті, забезпечення високої якості підготовки та підвищення кваліфікації фахівців, міжнародну, наукову та правоосвітню діяльність отримала Академія адвокатури за двадцятиріччя свого існування завдяки, зокрема, і своїй постійній зорієнтованості на практичне навчання, компетентісні елементи освіти.
...Питання, винесене в заголовок есе, може здатися образливим. Ще б – поставити під сумнів корисність для суспільства такого молодого, численного, завзятого, відважного і зарядженого революційними спонуканнями стану! Проте, по короткому, але зрілому міркуванню, виявиться, що в цьому майже риторичному запитанні міститься не сумнів в необхідності існування вищої освіти і корисності для суспільства осіб, що його одержують, а нагадування про спільну мету держави з розвитку вищої школи і, звичайно, більш уважному ставленню до студеїв, незалежно від напряму їх предметних захоплень.
...ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ ДО ШКОЛИ МЕДІАЦІЇ
Тренінг «Базові навички медіатора. Перший рівень» відбудеться з 24 по 27 червня 2015 року.
Ведучий тренер: Каневська Владислава Дмитрівна – медіатор, фасилітатор, коуч, тренер, експерт; спів-тренер: Наровська Катерина Борисівна – медіатор, юрист.
Учасники тренінгу зможуть: ознайомитися з поняттям медіації, її завданнями, принципами, етапами процедури, відмінностями від інших способів урегулювання конфліктів; засвоїти основні навички і інструменти, які використовує медіатор у своїй діяльності; дізнатися про основи конфліктології; випробувати себе як медіатора під час практичних вправ і рольових ігор.
Учасники тренінгу отримують сертифікат (36 годин) за результатами оцінки набутих ними навичок медіатора. Вартість навчання 4500 грн. (збережено з 2012 року). Для студентів і випускників Академії діє знижка 50%. Для участі у тренінгу необхідно зателефонувати за номером +38 (044) 246-57-87, 288-05-29 або +38 (050) 726-81-57, надіслати електронний лист на адресу ipk.aau@ukr.net .
В Академії адвокатури України 23 червня транслювалась для викладачів і студентів (за допомогою системи відеоз’вязку) визначна подія: українсько-французький форум закладів вищої освіти, що відбувався у Міністерстві освіти і науки України. Під час прес-конференції перший заступник Міністра Інна Совсун та заступник Міністра Максим Стріха підкреслили важливість міжнародної співпраці та обміну досвідом в сфері освіти і науки. Радник Президента Французької Республіки з питань освіти, вищої освіти та наукових досліджень Венсан Берже наголосив, зокрема, на необхідності поглиблення співпраці між вищими навчальними та науково-дослідницькими закладами України і Франції. Підписано угоди про співпрацю в галузі освіти і науки.
Запрошуємо взяти участь у практичному семінарі «Медичне право і етика у діяльності юриста: актуальні питання», який відбудеться 23 червня 2015 року о 14.00 в Академії адвокатури України: Київ, бульв. Тараса Шевченка, 27.
Участь у семінарі безкоштовна.
Основні теми: міжнародно-правові стандарти у сфері охорони здоров’я: особливості застосування; проведення юридичного аудиту закладів охорони здоров’я (практичні поради); урегулювання конфліктів між закладами охорони здоров’я і пацієнтами; медична медіація; ведення цивільних і кримінальних «медичних» справ: питання методики і тактики; правові та етичні питання застосування нових біомедичних технологій.
Довідки за тел.: (044) 246-57-87; (044) 246-57-88; (044) 288-05-29.
У Всеукраїнській науково-практичній конференції "Бібліотеки ВНЗ України у процесі імплементації Закону "Про вищу освіту" та інформатизації суспільства", що проходила під егідою Міністерства освіти і науки України у науковій бібліотеці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, взяла участь директор наукової бібліотеки Академії адвокатури України Тетяна Головіна.
Головною тезою обговорень і дискусій є формування у суспільстві усвідомлення важливої ролі бібліотек, а особливо вузівських, у суспільних перетвореннях, національно-культурному відродженні країни. Професійна підготовка студента – головна, але не єдина мета вищої школи. Бібліотека має бути не тільки джерелом інформаційного забезпечення наукового та навчального процесу, а потужним культурно-просвітницьким центром, спрямованим на формування гуманістичного світосприйняття, виховання почуття патріотизму, любові до Батьківщини– цих фундаментальних цінностей, без яких людство не зможе існувати.
Школу нотаріуса відкрито в Інституті підвищення кваліфікації Академії адвокатури України
Перший захід Школи нотаріуса ІПК Академії адвокатури України відбувся 19 червня 2015 року – проведено практичний семінар-відеоконференцію з підвищення кваліфікації з трансляцією в мережі Інтернет у режимі реального часу. Доповідачі – Коротюк Оксана Вікторівна (приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу, кандидат юридичних наук, член Методичної ради з питань нотаріату при Головному управлінні юстиції в м. Києві) та Коротюк Михайло Геннадійович (адвокат) присвятили свої виступи деяким актуальним питанням у роботі нотаріусів, пов’язаним з анексією Криму та проведенням АТО, а також кримінально-процесуальним аспектам вилучення нотаріальних документів. Зареєструвалися для безкоштовної участі у заході 200 осіб: 98 нотаріусів та 102 адвоката, які зможуть отримати
Інститут підвищення кваліфікації Академії адвокатури України запрошує нотаріусів і адвокатів до участі у практичному семінарі-відеоконференції з підвищення кваліфікації з трансляцією в мережі Інтернет у режимі реального часу 19 червня 2015 р. з 13:00 до 14:00 год. на теми:
«Деякі питання у роботі нотаріусів, пов’язані з анексією Криму та проведенням АТО»
Доповідач: Коротюк Оксана Вікторівна – приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу, кандидат юридичних наук, член Методичної ради з питань нотаріату при Головному управлінні юстиції в м. Києві.
«Кримінально-процесуальний аспект вилучення нотаріальних документів»
Доповідач: Коротюк Михайло Геннадійович – адвокат.
Участь у семінарі безкоштовна.
Реєстрація обов’язкова.
Для реєстрації заповніть форму за посиланням на сторінці перегляду:
http://www.dekom.com.ua/c/
Після реєстрації Ви отримаєте на указану Вами адресу електронної пошти пароль для перегляду трансляції.
Учасники семінару отримають сертифікат про підвищення кваліфікації.
Ліцензія МОН України серія АЕ № 636100 від 10.03.2015 р.
Академія адвокатури України у 2014 р. ініціювала створення загальноукраїнської мережі обміну навчальним контентом на базі системи відеоконференцзв’зку. Такий проект, під назвою «Відкрита лекція», ідея і виконання якого належить професору С.В.Гончаренку, успішно стартував і набирає обертів. Позитивні результати дає об’єднання проектів. Зокрема, 16 червня 2015 р. в Академії відбувся спільний захід програми «Відкрита лекція» з черговою програмою Центру правової освіти для літніх людей – лекцією «Право власності літньої людини: ризики та їх запобігання», яку прочитала доктор юридичних наук, професор Зорислава Василівна Ромовська, завідуюча кафедрою цивільного і господарського права та процесу Академії адвокатури України, Заслужений юрист України, авторка проекту Сімейного кодексу України.
Звітують аспіранти Академії адвокатури України
17 червня в Академії традиційно відбувся проміжний звіт аспірантів про виконання індивідуальних планів роботи за перше півріччя 2014/2015 року навчання в аспірантурі. Аспіранти звітували про стан виконання кандидатських дисертацій, кількість статей і тез доповідей, участь у наукових конференціях, круглих столах тощо. Жваве обговорення викликали звіти аспірантів першого року навчання.
Аспірантам було представлено новообраного голову Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Академії адвокатури України – аспірантку Ярославу Савченко.
Академія адвокатури України: у спеціалізованій Вченій Раді з захисту кандидатських дисертацій
16-17 червня 2015 р. відбулося останнє в цьому навчальному році засідання спеціалізованої Вченої ради, де були захищені кандидатські дисертації, однак вже у вересні, з початком нового 2015/2016 навчального року, продовжить виконувати свою роботу і спецрада. Академія адвокатури України здійснює підготовку фахівців вищої кваліфікації за спеціальностями:12.00.08 – Кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право;12.00.09 – Кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза, оперативно-розшукова діяльність; 12.00.10 – Судоустрій, прокуратура та адвокатура.
Програма Академії адвокатури України «Відкрита лекція» та Центр правової освіти для літніх людей
16 червня 2015 р. о 10:00 год. - лекція з трансляцією в мережі Інтернет у режимі реального часу доктора юридичних наук, професора, Заслуженого юриста України Зорислави Василівни Ромовської на тему: «Право власності літньої людини: ризики та їх запобігання».
Лекція відбудеться в Залі Вченої ради Академії адвокатури України за адресою: м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 27.
Вхід вільний.
Задати запитання лектору можна за допомогою мережі Інтернет зі стаціонарного, портативного, планшетного комп’ютера або смартфона без плати та реєстрації за посиланням: http://www.dekom.com.ua/c/aau160615 . Запитання можна надіслати завчасно і під час лекції
на електронну адресу ipk.aau@ukr.net.
Посилання буде доступне для перегляду відеозапису трансляції протягом кількох тижнів після закінчення прямого ефіру.
Довідки за тел.: +38 (044) 288-05-29, 246-57-87, 246-57-88.
Про перспективи розвитку освіти в Україні
Ректор Академії адвокатури України Варфоломеєва Т.В. взяла участь у зустрічі з першим заступником Голови Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України професором Співаковським О.В. та президентом Національної Академії педагогічних наук України професором, академіком НАНУ Кременем В.Г., котру організувала Асоціація навчальних закладів України приватної форми власності в приміщенні Європейського університету. Обговорювалася актуальна проблема про нові підходи до стану та перспектив розвитку приватної освіти в Україні. Однак розмова торкнулася і багатьох інших питань, котрі хвилюють освітян і студентство. Зокрема йшлося про підготовлений законопроект «Про освіту», який мав би бути рамковим, про кричущі питання проведення ЗНО, лунали пропозиції щодо його серйозного вдосконалення і доцільності застосування лише для бюджетної форми навчання, висловлювалися серйозні зауваження і наводилися конкретні факти нерівності державних та приватних ВНЗ; декотрі виступаючі аналізували причини відтоку молоді на навчання за кордон, вносили слушні пропозиції про шляхи розблокування ситуації, яка наразі склалася з виготовленням дипломів про вищу освіту, ділилися думками щодо більш ефективного впровадження Закону «Про вищу освіту». Підтримана ініціатива голови Асоціації професора Тимошенка І.І. про постійні зустрічі та дискусії з відомими діячами науки та високопосадовцями з найактуальніших проблем розвитку освіти в Україні.
13 червня 2015 року виповнилося 20 років Академії адвокатури України! ВІТАЄМО!
Ректор Академії доктор юридичних наук, член-кореспондент Національної Академії правових наук України Варфоломеєва Т.В. вітає трудовий колектив, студентів, аспірантів, випускників та висловлює глибоку повагу і вдячність сотням відомих українських і зарубіжних юристів, науковців, суддів, прокурорів, адвокатів, нотаріусів, державних службовців, представників інших професій, вітчизняним та міжнародним організаціям, всім, хто протягом двох десятиліть був поруч, докладав зусиль до становлення і розвитку Академії адвокатури України як демократичного, високопрофесійного, сучасного інноваційного вищого навчального закладу, визнаного в Україні та поза її межами. Академія адвокатури України також вдячна тим, хто підтримав вуз на офіційному сайті, саме сьогодні таких громадян стало 2000! Фотовиставка та експозиція в Музеї історії адвокатури, присвячені Академії адвокатури України, завжди відкриті до їх поповнення історичними матеріалами. До ювілею в Академії відбуваються наукові заходи, майстер-класи випускників, відеолекції в межах програми «Відкрита лекція» та у Центрі правової освіти для літніх людей, відкриється ШКОЛА НОТАРІУСА, відбудеться перший випуск членів Малої правової академії наук, пройдуть інші заходи.