У квітні – травні 2012 року Міністерство юстиції України організовує проведення конкурсу з відбору адвокатів для надання безоплатної вторинної правової допомоги в рамках формування системи безоплатної правової допомоги в Україні відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу».
...З прийняттям Закону «Про безоплатну правову допомогу» Україна нарешті отримала сучасну систему гарантованої державою правової допомоги, що відповідає європейським стандартам. Стаття директора Центру правової реформи і законопроектних робіт при Міністерстві юстиції України Андрія Вишневського розповідає про важливі аспекти нової системи БПД.
...Весною цього року планується проведення конкурсу з відбору адвокатів для надання безоплатної вторинної правової допомоги. Головною метою цього конкурсу є залучення якогомога більшої кількості адвокатів до надання такої допомоги. Стаття Тараса Вавелюка, начальника відділу Центру правової реформи і законопроектних робіт при Міністерстві юстиції України, висвітлює корисну інформацію про конкурс та про систему, яка створюється, загалом.
...Круглий стіл «Концептуальні засади судової політики"
СВЯТО КОБЗАРСЬКОГО МИСТЕЦТВА І ПОЕТИЧНОГО СЛОВА

Вручено нову нагороду Академії адвокатури України
Відбувся дистанційний відео-семінар

В Академії завелась «Мафія»!
Презентація студентського клубу «MAFIA club» Академії адвокатури України відбулася 20.11.2007 р.
15 лютого 2008 р., вперше після канікул, відбулося засідання «МАFІA club». Був прийнятий Кодекс Законів, в якому визначені права та обов’язки Президента «клубу», членів Сімейної Ради, а також кандидатів у члени та гостей «клубу». Почесну посаду Президента обійняла студентка 4 курсу Наталія Чучкова, повноваження Голови Сімейної Ради з гордістю виконує студент 3 курсу Микита Клименко.
Відбулося вручення сертифікатів членам «клубу», а потім провели 5 ігор за участю «наших», гостей і викладачів. Наш «клуб» уже налагодив тісні стосунки зі студентськими клубами Національного політехнічного університету (КПУ), та КНУ ім. Тараса Шевченка. «Клуб» має великі плани щодо участі в турнірі, який буде проводити Президент Київського дорослого «МАFІA club» Ернест Федоров.
Що таке життя? – гра. Cаме з цієї цитати Пушкіна починається інтелектуальна гра «Мафія». Навчальний процес і науку як гру сприймало чимало видатних учених. Чому б і студентам Академії адвокатури України не розвивати такі необхідні юристу якості, як гнучкість мислення, що сприяє набуттю досвіду та навичок і водночас захоплює учасників гри, а відтак – стимулює цікавість до самоудосконалення.
Напружена робота з підготовки, дієве інформаційне забезпечення, сучасний підхід і декілька смачних родзинок – цікаве слайд-шоу та запрошені гості: президент «Мафія клубу» Ернест Федоров, український адвокат та член консультативної ради «Мафія клубу» Олексій Резніков, представники «Univer Mafia Club» Ірина Котик та Олександр Нестеренко – ось рецепт вдалої та цікавої презентації.
Саме такі нехитрі інгредієнти і використала для приготування своєї страви під назвою «Презентація MAFIA club Academy of Advocacy» шеф-кухар події, гравець «Univer Mafia Club» та студентка 4-го курсу Академії адвокатури України Чучкова Наталія.
«Нашій Alma mater давно вже не вистачало чогось, що б об’єднало студентів, а «Мафія», я переконана, це саме та гра, що здатна зацікавити будь-кого, особливо молодь», – поділилась своїми думками Наталія. 20 листопада 2007 року Зала вченої ради Академії була заповнена вщент. Серед бажаючих відвідати презентацію були здебільшого представники 1–4 курсів. Перш за все у присутніх виникло запитання: «Яким чином гра з такою, на перший погляд, кримінальною назвою, може суміщатися з професією правника, що покликаний захищати порядок, справедливість і закон?»
«Godfаther» справжньої клубної гри в Україні, президент «Мафія клубу» Ернест Федоров пояснив, що слово «мафія» насправді спочатку ніякого відношення до кримінальних організацій не мало, а було абревіатурою гасла Італії підчас антифранцузького повстання 1282 р.: «Смерть Франції, зітхни Італія».
Відомий і успішний український адвокат Олексій Резніков також висловив своє задоволення, що саме в юридичному вузі організовується такий клуб, адже «це прекрасний тренінг для адвоката, який є не просто юристом, але й психологом, артистом та дослідником».
Далі до справи взялась організатор. Наталія Чучкова представила глядачам слайд-шоу, у якому за допомогою різних схем та фотографій, наочно показала структуру клубу та принципи його діяльності. Побачивши фотографії, публіка пожвавішала, адже стало зрозуміло, що «Мафія» – це не тільки цікаво, але й весело.
Запрошені гості своїми розповідями тільки підігріли інтерес присутніх. Виявилось, що «Мафія» починалась з «двору». Але правила «вуличної» гри суттєво відрізнялися від клубних. «Дика мафія – це як дорожній рух в Каїрі – немає жодних правил. Хто голосніше кричить, той і виграє», – пояснював глядачам гість презентації Олексій Резніков. Клубну ж гру започаткував у Києві Ернест Федоров, розробивши для «Мафії» чіткі правила і зареєструвавши їх як інтелектуальну власність. «Спочатку було дуже важко переконати людей грати саме у клубний варіант, але потім всі відчули переваги», – розповідає Президент «Мафії клубу».
Цікавило присутніх і те, фігури яких гравців є найвідповідальнішими. Так, Ернест Федоров вважає, що найскладніша і найцікавіша фігура – це шериф, а Олексій Резніков є автором ідеї «лжешерифства»: «Я ніколи не забуду вираз обличчя справжнього шерифа, коли я почав свідчити як шериф! Цей неочікуваний хід забезпечив нам перемогу».
«Взагалі, «Мафія» настільки захоплює, що кожна гра – це незабутні яскраві враження», – поділились гості. Наталія Чучкова запросила на презентацію своїх друзів-«мафіозі» з Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка. Ірина Котик – президент клубу «Univer Mafia Club» – охоче ділилася своїми враженнями від гри. «Граючи у «Мафію» я познайомилася з багатьма цікавими людьми, а це для студента важливо, крім того я стала більш впевненою у собі, навчилася красиво і дипломатично висловлюватися та тонко обходити небажані моменти в розмові».
Член Ради Сім’ї того ж клубу Олександр Нестеренко порадив не комерціалізувати гру, бо клубний осередок просто перестане існувати, не витримавши натиску ринкових відносин.
Загалом всі присутні гості залишилися задоволеними: гості – якістю презентації; студенти – в захваті від побаченого і почутого, та від можливості поспілкуватися з такими цікавими і відомим людьми. «Мені дійсно стало цікаво, крім того, приємно, що є люди, яким не байдуже життя Академії» – Тетяна Вареник, 4 курс.
На останок гості побажали всім присутнім удачі та ВИВЧИТИ ПРАВИЛА! А Ернест Федоров урочисто подарував примірник правил гри – свою інтелектуальну власність, а також разом з Олексієм Резніковим пообіцяв прийти в Академію на гру. «Ми будемо справді дуже раді, якщо у вас все вийде. Успіхів!»
Ірина Шварцблат,
Наталія Чучкова
Академія адвокатури України