Отримання студентами Академії адвокатури України якісних сучасних правничих знань і професійних компетентностей підтверджується офіційними рейтингами та опитуваннями роботодавців, успішною кар’єрою наших випускників в Україні та за кордоном, зокрема тих, котрі продовжують навчання в магістратурах багатьох країн світу, складають там адвокатські іспити, працюють за фахом у США, Канаді, Іспанії, Греції, Німеччині, Франції, Фінляндії та інших країнах.
...Перший Президент незалежної України Л.М.Кравчук, відкриваючи Інститут адвокатури при КНУ імені Тараса Шевченка (тепер – Академія адвокатури України) у 1996 р., відзначив, що вперше створений в Україні Інститут адвокатури є надзвичайно важливим в системі державотворення і в системі правового забезпечення.
Англійський адвокат, експерт Ради Європи Річард Беар під час тренінгу, проведеного у 1999 р. за сприяння Ради Європи для студентів Інституту адвокатури, відзначив: «Треба шанувати сам факт, що такий ВНЗ існує в Україні».
Численні Золоті медалі, Гран-прі міжнародних освітянських виставок, почесні нагороди, дипломи за впровадження інноваційних технологій в сучасній освіті, забезпечення високої якості підготовки та підвищення кваліфікації фахівців, міжнародну, наукову та правоосвітню діяльність отримала Академія адвокатури за двадцятиріччя свого існування завдяки, зокрема, і своїй постійній зорієнтованості на практичне навчання, компетентісні елементи освіти.
...Питання, винесене в заголовок есе, може здатися образливим. Ще б – поставити під сумнів корисність для суспільства такого молодого, численного, завзятого, відважного і зарядженого революційними спонуканнями стану! Проте, по короткому, але зрілому міркуванню, виявиться, що в цьому майже риторичному запитанні міститься не сумнів в необхідності існування вищої освіти і корисності для суспільства осіб, що його одержують, а нагадування про спільну мету держави з розвитку вищої школи і, звичайно, більш уважному ставленню до студеїв, незалежно від напряму їх предметних захоплень.
...20-22 жовтня 2021 року у м. Харків проходила Міжнародна наукова конференція «Особлива частина Кримінального кодексу України: система та зміст». Співорганізаторами заходу виступили: Комісія з питань правової реформи при Президентові України та Консультативна місія Європейського Союзу в Україні. В роботі конференції взяв участь завідувач кафедри кримінального та адміністративного права, проф. Роман Вереша з доповіддю на тему: «Екстерполяція ознак складу кримінального правопорушення в межах проекту Особливої частини КК України».
Відбувся Круглий стіл «Наслідки скасування Господарського кодексу України»
Науково-практична рада Ради адвокатів Київської області спільно з кафедрою господарського права та господарського процесу Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Академією адвокатури України провела Круглий стіл на тему: Наслідки скасування Господарського кодексу України. Учасники з зацікавленістю заслухали доповідь завідувача кафедри господарського права та господарського процесу, доктора юридичних наук, професора Рєзнікової Вікторії Вікторівни. Їм була представлена презентація з основних питань теми, зокрема сучасного стану регулювання економічних відносин, впливу держави на економіку країни, недоліків сучасного стану правового регулювання економічних відносин, позитивного досвіду європейських країн, де прийнято економічні (комерційні, підприємницькі, торгові) кодекси.
Дискусія велася щодо прихованих положень законопроекту №6013 від 09.09.2021 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період«. Адвокати відзначили, що даний круглий стіл створив унікальну можливість поділитися практичним досвідом і науковим доробком з колегами. Підбиваючи підсумки засідання Круглого столу, було запропоновано об’єднати зусилля для формування пропозицій щодо модернізації економічного (господарського) законодавства України.
Рада адвокатів Київської області (radako.com.ua)
Науковий гурток адміністративного права та процесу розпочинає роботу
З жовтня 2021 року на кафедрі кримінального та адміністративного права Академії адвокатури України розпочне роботу науковий гурток з адміністративного права та процесу.
Наукові напрями та інтереси:
Форма роботи наукового гуртка – змішана. Періодичність засідань – 1 раз на місяць.
Участь у науковому гуртку дозволить студентам і студенткам апробувати результати своїх студентських наукових досліджень та опублікувати їх у наукових виданнях.
Усім бажаючим долучитися до роботи наукового гуртка необхідно до 30 вересня 2021 року надіслати на поштову скриньку o.muza@my.aau.edu.ua заявку у довільній формі та мотиваційний лист обсягом до однієї сторінки.
З повагою,
Олег Муза, наставник наукового гуртка,
професор кафедри кримінального та адміністративного права
Академії адвокатури України
Все про вакцинацію від COVID-19
Інформація про вакцини. Пункти щеплень Центри вакцинації, Документи. Протипоказання. Реакції на вакцину. Часті питання на сайті МОЗ: Вакцинація від COVID-19 (covid19.gov.ua)
Літературні читання «Троянди й виноград» відбулися в Академії адвокатуури України
В купелі художнього слова
У жовтні в Академії адвокатури України уже багато років поспіль проходять традиційні літературні читання «Троянди й виноград». Дистанційне навчання не стало на заваді читань і нинішнього, 2021 року. Вони відбулися в режимі онлайн за ініціативою Інституту україністики Академії адвокатури України (очільниця Т.Конончук), кафедри української філології та суспільних наук, наукової бібліотеки Академії (директорка Т. Головіна) та книжкового клубу. В читаннях взяли участь студенти різних курсів та спеціальностей. Як завжди, учасники читали улюблені поезії, ділилися враженнями від прочитаних книг. Розмова про книги неминуче приводила до спостережень про життя, про його цінності, про естетичні, етичні та загальнолюдські акценти в художніх текстах. Цікаві думки, які спонукали до діалогів, висловили Курах Крістіан, Калін Богдан, Носар Віталій, Роззавко Анна, Лебідь Володимир. Особливу увагу завоював своїм виступом Карпович Владислав, поділившись враженнями від книги Юрія Горліса-Горського «Холодний Яр». Владислав зачитав фрагменти книги, які особливо припали йому до душі. Розмова про письменника Юрія Горліса-Горського продемонструвала, яке велике зацікавлення нині до автобіографічних текстів, адже вони відкривають пережите митцем, оповідають про сторінки історії. Т. Конончук навела приклади таких творів, наголосивши, що кожен з митців залишає в своїх творах частинку себе, своєї особистої біографії, яка неминуче вписується в історію краю. Наприклад, у творах Т. Шевченка, П. Куліша, Ю. Яновського, М. Стельмаха, О. Довженка, В. Шевчука, М. Слабошпицького, Є. Пашковського, О. Гончаренка, М. Сидоржевського, В. Шовкошитного та інших авторів. Цінною була інформація директорки наукової бібліотеки Академії про найвідоміші бібліотеки світу. Було оголошено про наступний цікавий захід – студентсько-викладацькі читання, присвячені Дню української писемності та мови, який відзначається 9 листопада.
Керуючись Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 р. № 1191-р та наказом ректора Академії адвокатури України від 19.08.2021 р. № 230, вважати:14,15,16,17 жовтня 2021 р.вихідними днями, 23 жовтня 2021 р.- робочим днем.
У вересні 2021 року відбулась презентація нового щорічного Рейтингу правничих шкіл, мета якого – незалежно оцінити рівень різних правничих шкіл в Україні та визначити їх відмінність, оприлюднити інформацію для «поінформованого вибору місця навчання та поінформованого набору роботодавцями працівників». До критеріїв оцінювання рівня професійних знань випускників було віднесено: рівень критичного мислення випускників; рівень викладання іноземної мови; привабливість магістерських та бакалаврських програм; рівень довіри роботодавців до правничої школи. Перше місце - НУ "Києво-Могилянська академія; КНУ імені Тараса Шевченка: НЮУ імені Яослава Мудрого: НУ"Острозька академія"; Львівський НУ імені Івана Франка; Харківський НУ імені В.Н.Каразіна; Одеський НУ імені І.І. Мечникова; ДВНЗ "Київський національний економічний університет імені Валима Гетьмана"; Національний університет "Одеська юридична академія"; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича; Київський національний торгово-економічний університет; Державний ВНЗ "Ужгородський національний університет"; Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського"; ТОВ Академія адвокатури України"; Національний авіаційний університет" та інші, всього 59 правничих шкіл. Сподіваємося, що новий Рейтинг сприятиме подальшому підвищенню якості юридичної освіти в Україні.
04 жовтня 2021 року науково-педагогічні працівники та співробітники Академії адвокатури України розпочали навчання за курсом «Цифрові інструменти Google для закладів вищої, фахової передвищої освіти», організованим Міністерством освіти і науки України за підтримки Google Україна. Важливо, що мета цього курсу спрямована на «розширення можливостей використання цифрових інструментів для організації дистанційного навчання й підвищення ефективності освітнього процесу». Унікальний формат курсу побудований на спілкуванні з тренерами Академії цифрового розвитку, котрі супроводжуватимуть навчання, забезпечуватимуть заняття, надаватимуть необхідні консультації. Впродовж викладання курсу увага приділятиметься організації дистанційного навчання, наприклад: як організувати ефективну взаємодію між учасниками освітнього процесу за допомогою цифрових інструментів Google; як працювати з обліковим записом ЗВО на різних пристроях: за допомогою комп’ютера і мобільного пристрою. Детально див: офіційний сайт МОН України.
Розпочалася Програма адвокатської підготовки 2021
Сьогодні, 01 жовтня 2021 року, як і передбачено графіком освітнього процесу, в Академії адвокатури України традиційно розпочалася Програма «Право: спеціальна адвокатська підготовка» (1– 4 курси, денна форма навчання). Ця Програма діє з початку заснування Академії у 1996 р. як Інституту адвокатури при Київському Національному університеті імені Тараса Шевченка. Саме теоретичне навчання у тісному поєднанні з практичним опануванням професійної майстерності в Адвокатських школах, Суддівських практикумах, правничих студіях, одночасно з Програмою практичного навчання, стажуванням в адвокатських фірмах, забезпечують високий рівень підготовки юристів в Академії адвокатури.
Програма спеціальної адвокатської підготовки вкотре акредитована Міністерством освіти і науки України 5 травня 2021 р., а також неодноразово відзначалася нагородами міжнародних освітянських виставок.
Інтелектуальна вікторина «Світ мов та мови світу»
Початок осені багатий на події. Щороку 26 вересня відзначається Європейський день мов – свято, організоване Радою Європи за підтримки Європейського Союзу у 2001 році з метою сприяти та популяризувати багатомовність у Європі. А 30 вересня кожного року в усьому світі відзначають чудове професійне свято – Міжнародний день перекладача. Щорічно цей день проходить під певним девізом, що акцентує увагу на одному з аспектів перекладу. Зокрема, найпершим девізом у 1991 році стала фраза: «Переклад є основою багатомовності та культурного різноманіття». Цьогоріч свято буде проходити під девізом «United in translation».В рамках відзначення цих двох мовних свят кафедра іноземних мов та перекладу Академії Адвокатури України запрошує всіх студентів та викладачів взяти участь в інтелектуальній вікторині «Світ мов та мови світу», що охоплює питання, пов’язані з мовами та культурними традиціями Європи. Даний захід відбудеться 30 вересня о 14.00 онлайн. Заявки на участь надсилайте на електронну пошту: j.mazepova@gmail.com. З задоволенням запрошуємо всіх на свято і бажаємо яскравих емоції та гарних вражень!
Відкрита лекція в Академії адвокатури України
В Академії адвокатури України щойно закінчилася відкрита лекція кандидатки юридичних наук, доцентки Олени Ковтун на тему: «Припинення права приватної власності на земельну ділянку в Україні». Цікава тема не тільки для студентів. яких зібралося сьогодні чимало, а й для присутніх викладачів, вчених, практиків. Швидко сплинув час, однак студенти продовжать цю тематику на наступних практичних заняттях, у письмових роботах та доповідях; науково-педагогічні працівники доєднаються до дискусії, яка була започаткована сьогодні доцентками двох кафедр Академії - Оленою Ковтун та Світланою Клименко з дуже важливих і вкрай актуальних питань земельної реформи.
Закінчила роботу Панельна дискусія V Харківського міжнародного юридичного форуму «Еколого-правові аспекти сталого розвитку». З вітальним словом виступили: Анатолій Гетьман, ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії правових наук України, заслужений діяч науки і техніки України; Дар’я Дмитренко, представник Фонду Конрада Аденауера в Харкові; Тетяна Сахарук, Генеральна директорка Глобального договору ООН в Україні, кандидатка юридичних наук, LLM, випускниця програми Гарвардської бізнес школи зі сталого розвитку. У Першій сесії виступили іноземні спікери – вчені з Австрії, Австралії. Бразилії, Великобританії, Індії, Італії, Канади, Німеччини, Пакистану, Польщі, Франції.У Другій сесії виступали українські спікери – відомі вчені НАПрН України, Інституту держави і права імені В.М.Корецького НАН України, «Інституту економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова НАН України, Інституту права КНУ імені Тараса Шевченка, НУ «Одеська юридична академія», Національного університету біоресурсів і природокористування, Національного аерокосмічного університет ім. М. Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, Академії адвокатури України. (доповідь Олени Ковтун, кандидатки юридичних наук, доцентки, доцентки кафедри кримінального та адміністративного права Академії на тему: «Правова охорона біорізноманіття: сучасні виклики та перспективи розвитку (у контексті сталого розвитку)».