Академія адвокатури України

home

home

home

home

Статті

Що потрібно для майбутньої кар’єри. Практичне навчання в Академії адвокатури України

Отримання студентами Академії адвокатури України якісних сучасних правничих знань і професійних компетентностей підтверджується офіційними рейтингами та опитуваннями роботодавців, успішною кар’єрою наших випускників в Україні та за кордоном, зокрема тих, котрі продовжують навчання в магістратурах багатьох країн світу, складають там адвокатські іспити, працюють за фахом у США, Канаді, Іспанії, Греції, Німеччині, Франції, Фінляндії та інших країнах.

...

читати далі...
Практичне навчання студентів – визначальна складова високої якості освіти

Перший Президент незалежної України Л.М.Кравчук, відкриваючи Інститут адвокатури при КНУ імені Тараса Шевченка (тепер – Академія адвокатури України) у 1996 р., відзначив, що вперше створений в Україні Інститут адвокатури є надзвичайно важливим в системі державотворення і в системі правового забезпечення.

Англійський адвокат, експерт Ради Європи Річард Беар під час тренінгу, проведеного у 1999 р. за сприяння Ради Європи для студентів Інституту адвокатури, відзначив: «Треба шанувати сам факт, що такий ВНЗ існує в Україні».

Численні Золоті медалі, Гран-прі міжнародних освітянських виставок, почесні нагороди, дипломи за впровадження інноваційних технологій в сучасній освіті, забезпечення високої якості підготовки та підвищення кваліфікації фахівців, міжнародну, наукову та правоосвітню діяльність отримала Академія адвокатури за двадцятиріччя свого існування завдяки, зокрема, і своїй постійній зорієнтованості на практичне навчання, компетентісні елементи освіти.

...

читати далі...
Навіщо нам студенти?

Питання, винесене в заголовок есе, може здатися образливим. Ще б – поставити під сумнів корисність для суспільства такого молодого, численного, завзятого, відважного і зарядженого революційними спонуканнями стану! Проте, по короткому, але зрілому міркуванню, виявиться, що в цьому майже риторичному запитанні міститься не сумнів в необхідності існування вищої освіти і корисності для суспільства осіб, що його одержують, а нагадування про спільну мету держави з розвитку вищої школи і, звичайно, більш уважному ставленню до студеїв, незалежно від напряму їх предметних захоплень.

...

читати далі...
Будьте з нами!

Посилання

Міністерство освіти і науки України


Лінії життя

Інколи запитують: чи можна вступити до Академії адвокатури відразу після школи? фахівців якого профілю випускає Академія? Хтось впевнений у тому, що з Академії виходять «готові» адвокати, а хтось – що по закінченні нашого вузу шлях лежить лише до адвокатури. Подібні питання виникають через необізнаність щодо широкого спектру напрямів діяльності Академії адвокатури України – ВНЗ ІV рівня акредитації, офіційно визнаного Лідером сучасної освіти, відміченого багатьма престижними нагородами, вищого навчального закладу, знаного не тільки в Україні, а й у світі, в тому числі завдяки своїм випускникам. Вони успішно витримують складні конкурсні відбори у престижні юридичні фірми, в тому числі й за кордоном, навчаються у зарубіжних Школах адвокатської підготовки, перемагають у найвідоміших студентських конкурсах, в тому числі стипендіальних, продовжують навчання у найкращих університетах світу і згодом повертаються до alma mater.

Вочевидь зараз не існує жодної галузі, де б не працювали випускники Академії: юристи, міжнародники, філологи-перекладачі. Серед них є народний депутат України, депутати місцевих рад, судді, прокурори, слідчі, адвокати, юрисконсульти, нотаріуси, митники, податківці, викладачі і науковці, держслужбовці, які працюють у міністерствах і відомствах, у службі Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, в банках, інститутах громадянського суспільства, у бізнесі тощо. Таку різнобарвність працюючих фахівців доповнюють ті, хто отримав в Академії другу вищу юридичну освіту на базі першої – медичної, біологічної, економічної, технічної, філологічної, історичної тощо.

Звичайно, далеко не всі наші випускники знайшли свій шлях у житті, вписалися у складне й конфліктне сьогодення, адже, цілком зрозуміло, диплом Академії як такий ще не гарантує беззастережного і швидкого кар’єрного успіху. Втім, чимало авторитетних рейтингів ВНЗ демонструють високі показники Академії за критерієм успішності випускників на ринку праці: наш вуз традиційно займає місця у першій десятці серед юридичних закладів освіти. До рейтингів, ясна річ, можна ставитись по-різному, але чимало колишніх студентів Академії, а також знані в Україні юристи віддають на навчання до Академії своїх дітей, онуків, самі прикріпляються до кафедр для написання кандидатських дисертацій, що є надійним свідченням якості підготовки кадрів в Академії та високої довіри до нашого вузу. Свідченням, яке неможливо «підкоригувати».

На цій сторінці пропонується знайомство із дванадцятьма нашими випускниками різних років. Чому саме ці дванадцять з-поміж 5 тисяч інших? Власне, ніякого «кастингу» ніхто не проводив – ми просто хотіли показати багатоплановість можливостей для докладання професійних знань, розмаїття характерів, устремлінь, доль. Ліній життя.

Традиційна щорічна зустріч випускників

На фото: Біля будинку Академії випускники 2001 року — першого випуску Академії адвокатури

Перший випуск — у перший рік нового тисячоліття. Цілком символічно :)

 


 

АЛІНА ІГОРІВНА ПЛЮЩ

Закінчила у 2003 р. Академію адвокатури України. Адвокат, за конкурсом була відібрана до адвокатського об’єднання «Василь Кисіль і партнери», працювала юристом адвокатського об’єднання «Волков і партнери». Проходила стажування і навчалась в Англії. Отримала Graduate Diploma in Law і Postgraduate Diploma in Legal Practice у Британській юридичній школі ВРР (Лондон, 2008).

Аліна Ігорівна Плющ – практикуючий український адвокат, включена у програму допуску до членства у Королівському Юридичному Товаристві Англії та Уельсу.

Партнер Міжнародної юридичної фірми Integrites. Дійсний член Асоціації правників України.

Аліна є автором кількох книжок поезій, що вирізняються тонким відчуттям дійсності, багатством образів, свіжістю метафор. Деякі твори юриста-поетеси розміщено на нашому сайті (за згоди автора).


 

СЕРГІЙ В'ЯЧЕСЛАВОВИЧ САРАНЧУК

На третьому Чемпіонаті світу з карате, у якому взяли участь спортсмени із 30 країн світу, з 17 до 21 червня приймала Одеса. Дуже вдалим виявився виступ студента Академії адвокатури України. Він став чемпіоном світу і, за словами його тренера В’ячеслава Васильєва, справив неабияке враження на президента Всесвітнього союзу федерацій карате-до (WUKF) Освальдо Месиаса Де Оливейру: "Бразилець був просто у захваті – каже, нехай Сергій приїздить до нас та проводить майстер-класи".

(за матеріалами газети "Урядовий кур'єр")


 

ІРИНА ПРИСАДА

У 2009 році вступила до Університету в місті Майнц (Німеччина).

Випускниця Академії адвокатури 2008 року спеціальності «Переклад» Ірина Присада успішно склала тест на право вступу до Університету в місті Майнц (Німеччина). Диплом перекладача з відзнакою Академії адвокатури України підтвердила при складанні тесту – кваліфіковано за найвищим рівнем. Ірина паралельно навчалася в Академії адвокатури України за спеціальністю «Правознавство».


 

ВАЛЕРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ ПИСАРЕНКО

Валерій Писаренко народився 8 липня 1980 року на півдні України у маленькому затишному місті Нова Каховка, що на Херсонщині. У червні 1997 р. вступив до Академії Адвокатури України (тоді – Інститут адвокатури при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка). На другому курсі розпочав працювати в юридичній фірмі. У Академії Валерій виконував численні громадські доручення, брав активну участь у студентському житті, будучи старостою групи, друкував статті у юридичних виданнях. У 2002 р. закінчив Академію і отримав диплом з відзнакою. Згодом отримав Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю. У березні 2006 р. Валерія Писаренка було обрано народним депутатом України.

З червня 2006 року – член Комітету з питань правової політики, голова підкомітету з питань організації та діяльності органів юстиції та нотаріату, виконавчої служби, член Постійної Делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи, член Постійної делегації в Міжпарламентській асамблеї Євразійського економічного співтовариства. 23 листопада 2007 р. В.В.Писаренко вдруге отримав статус народного депутата України.


 

ОЛЕКСАНДР НЕСТОРОВИЧ ШУФРИЧ

Закінчив Академію адвокатури України у 2010 р. Бакалавр права. Продовжив навчання в магістратурі Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Був головою студентського парламенту Академії. Команда КВН Академії адвокатури України, очолювана Олександром Шуфричем, неодноразово перемагала у змаганнях. Захоплюється професійним футболом, нападник, грає за команду «Закарпаття» (Ужгород). Виступав за футбольну команду «Адвокати» Академії адвокатури України, був її капітаном.

На фото: Урочистості з нагоди вручення дипломів. О.Н.Шуфрич дарує квіти ректору Академії від імені випускників 2010 року


 

ОЛЕГ ФЕДУСІВ

Вступив до Академії адвокатури України у 2004 році. У 2008 р. за результатами Всеукраїнського стипендіального конкурсу «Ді Ел Ей Пайпер» – одного з найвідоміших і найпрестижніших конкурсів для студентів-правників – Олег Федусів, будучи студентом V курсу Академії і одночасно працюючи молодшим юрисконсультом податкового департаменту ЮФ «Magisters», зайняв друге місце і отримав право пройти двотижневий курс стажування в офісі «Ді Ел Ей Пайпер» в Москві.

більше...
 

ВОЛОДИМИР СЕРГІЙОВИЧ ГОНЧАРЕНКО

Народився у 1985 р. в м.Києві. Після закінчення Гуманітарного ліцею при Київському Національному університеті імені Тараса Шевченка вступив до Академії адвокатури України на відділення спеціальної адвокатської підготовки. На останніх курсах займався юридичною практикою, згодом, отримавши свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю, розпочав адвокатську практику. Закінчив Київський національний економічний університет імені В.Гетьмана за спеціальністю «Фінанси». Магістр права. Як і багато випускників Академії є учасником практичних конференцій з адвокатської майстерності, дистанційних відео Інтернет-семінарів (на фото).


 

ВАСИЛЬ МИКОЛАЙОВИЧ ЧЕПЕЛЮК

Закінчив у 2001 р. Інститут адвокатури при Київському Національному університеті імені Тараса Шевченка (з 2001 р. – Академія адвокатури України). Диплом спеціаліста з відзнакою. 2001-2004 рр. – аспірант Інституту держави і права імені В.М.Корецького. 2004-2005 рр. – учасник Програми сприяння парламенту України (США) – помічник Голови Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією. З 2006 р. – юрист ВГО «Успішна Україна». З 2007 р. – виконавчий директор ВГО «Успішна Україна».

Член Громадської колегії при Державній Податковій Адміністрації у м.Києві.


 

ЛАРИСА ВОЛОДИМИРІВНА ОДЕЙЧУК

Народилась 3 лютого 1984 року в м.Костопіль, Рівненської обл. Закінчила Академію адвокатури України за спеціальністю «Правознавство» (2006). З 2008 року – помічник адвоката П.С.Луцюка. У 2009 року Рівненською обласною кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури видано свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю.


 

ВІКТОР ШЕКЕРА

Віктор Шекера закінчив Академію адвокатури України у 2008 р. Вступив до Стокгольмського університету на навчання за магістерською програмою з Європейського права. Після успішного закінчення у 2010 р. магістратури у Швеції він повернувся до Академії адвокатури вже як викладач. Сертифікований курс з європейського права він викладає англійською мовою для студентів, котрі навчаються за програмою спеціальної адвокатської підготовки та на відділенні міжнародного права.

У 2010 р. Віктор Шекера вступив до магістратури Академії адвокатури України зі спеціальності «Правознавство».


 

ТЕТЯНА ЧЕКАН

Закінчила Академію адвокатури України у 2011 р. Магістр міжнародного права. Вільно володіє декількома іноземними мовами, зокрема англійською та грецькою. Стажувалася у Греції. Супроводжувала як перекладач професора Демокритового університету Фракії (Греція), який перебував на стажуванні в Академії адвокатури України. (На фото: Т.Чекан та проф.Васіліус Грамматікас на засіданні вченої ради Академії).

більше...
 

ЮЛІЯ ВІКТОРІВНА ШВЕЦЬ

У 2001 році закінчила Інститут адвокатури при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (тепер – Академія адвокатури України) за спеціальністю правознавство. Адвокат. 2001 - 2004 рр. – навчалася в аспірантурі Інституту держави і права імені В.М.Корецького НАН України. 2005 – 2006 рр. – працювала заступником начальника управління правового забезпечення, завідуючою відділом моніторингу та аналізу справ щодо захисту інтересів держави в юрисдикційних органах Секретаріату Кабінету Міністрів України. 2006 – 2007 рр. – помічник-консультант народного депутата України.

З 2007 р. - член Центральної виборчої комісії. Державний службовець 2-го ранґу (08.2009).