Отримання студентами Академії адвокатури України якісних сучасних правничих знань і професійних компетентностей підтверджується офіційними рейтингами та опитуваннями роботодавців, успішною кар’єрою наших випускників в Україні та за кордоном, зокрема тих, котрі продовжують навчання в магістратурах багатьох країн світу, складають там адвокатські іспити, працюють за фахом у США, Канаді, Іспанії, Греції, Німеччині, Франції, Фінляндії та інших країнах.
...Перший Президент незалежної України Л.М.Кравчук, відкриваючи Інститут адвокатури при КНУ імені Тараса Шевченка (тепер – Академія адвокатури України) у 1996 р., відзначив, що вперше створений в Україні Інститут адвокатури є надзвичайно важливим в системі державотворення і в системі правового забезпечення.
Англійський адвокат, експерт Ради Європи Річард Беар під час тренінгу, проведеного у 1999 р. за сприяння Ради Європи для студентів Інституту адвокатури, відзначив: «Треба шанувати сам факт, що такий ВНЗ існує в Україні».
Численні Золоті медалі, Гран-прі міжнародних освітянських виставок, почесні нагороди, дипломи за впровадження інноваційних технологій в сучасній освіті, забезпечення високої якості підготовки та підвищення кваліфікації фахівців, міжнародну, наукову та правоосвітню діяльність отримала Академія адвокатури за двадцятиріччя свого існування завдяки, зокрема, і своїй постійній зорієнтованості на практичне навчання, компетентісні елементи освіти.
...Питання, винесене в заголовок есе, може здатися образливим. Ще б – поставити під сумнів корисність для суспільства такого молодого, численного, завзятого, відважного і зарядженого революційними спонуканнями стану! Проте, по короткому, але зрілому міркуванню, виявиться, що в цьому майже риторичному запитанні міститься не сумнів в необхідності існування вищої освіти і корисності для суспільства осіб, що його одержують, а нагадування про спільну мету держави з розвитку вищої школи і, звичайно, більш уважному ставленню до студеїв, незалежно від напряму їх предметних захоплень.
...
Реалізація в Академії нових методів набуття юридичних знань і навичок дозволяє отримати не тільки різносторонню правову освіту, а й оволодіти спеціальними адвокатськими прийомами здійснення захисту та представництва. Цьому не навчають у вузах і, фактично, класичний досвід адвокатів передається лише усно від покоління до покоління та є неписаною професійною майстерністю. В Академії вживаються заходи для збирання цього безцінного адвокатського досвіду, його збагачення, відтворення, передачі майбутнім поколінням адвокатів. Досягається це існуванням вперше в Україні створених адвокатських шкіл, виданням текстів лекцій, методичних посібників, збірок задач, створенням аудіо- та відеозаписів лекцій, виступів у судових процесах, застосуванням навчальних справ (на реальних матеріалах) тощо.
Тому, впровадження нової концепції підготовки юридичних кадрів в Академії адвокатури України супроводжувалося застосуванням спеціально розробленої Програми адвокатської підготовки, за якою проводиться навчання додатково до основної класичної вузівської навчальної програми. Програма спеціальної підготовки розрахована на 5 років і здійснюється на базі адвокатських об’єднань, судів, де адвокати і судді проводять зі студентами заняття з практичного застосування набутих теоретичних знань. Використовуються такі активні форми навчання:
З метою наближення теоретичного навчання до практики його застосування для майбутніх юристів в Академії введені спецкурси: “Методика складання правових документів”, “Представництво і захист громадян в суді в окремих категоріях справ”, “Оскарження судових рішень”, “Судовий процес у цивільних справах (моделювання)”, “Кримінально-правові аспекти захисту прав обвинуваченого (підсудного)” та інші. До навчальних планів щорічно вносяться корективи відповідно до потреб сучасної практики.
Див. також:
Формат: FLV (On2 VP6)*, якість: HQ**, тривалість: ~3 хв.
* Для відтворення відео у вашому браузері має бути встановлена надбудова Adobe Flash Player.
** Для комфортного перегляду бажано мати високошвидкісне підключення до Інтернету