Академія адвокатури України

home

home

home

home

Статті

Що потрібно для майбутньої кар’єри. Практичне навчання в Академії адвокатури України

Отримання студентами Академії адвокатури України якісних сучасних правничих знань і професійних компетентностей підтверджується офіційними рейтингами та опитуваннями роботодавців, успішною кар’єрою наших випускників в Україні та за кордоном, зокрема тих, котрі продовжують навчання в магістратурах багатьох країн світу, складають там адвокатські іспити, працюють за фахом у США, Канаді, Іспанії, Греції, Німеччині, Франції, Фінляндії та інших країнах.

...

читати далі...
Практичне навчання студентів – визначальна складова високої якості освіти

Перший Президент незалежної України Л.М.Кравчук, відкриваючи Інститут адвокатури при КНУ імені Тараса Шевченка (тепер – Академія адвокатури України) у 1996 р., відзначив, що вперше створений в Україні Інститут адвокатури є надзвичайно важливим в системі державотворення і в системі правового забезпечення.

Англійський адвокат, експерт Ради Європи Річард Беар під час тренінгу, проведеного у 1999 р. за сприяння Ради Європи для студентів Інституту адвокатури, відзначив: «Треба шанувати сам факт, що такий ВНЗ існує в Україні».

Численні Золоті медалі, Гран-прі міжнародних освітянських виставок, почесні нагороди, дипломи за впровадження інноваційних технологій в сучасній освіті, забезпечення високої якості підготовки та підвищення кваліфікації фахівців, міжнародну, наукову та правоосвітню діяльність отримала Академія адвокатури за двадцятиріччя свого існування завдяки, зокрема, і своїй постійній зорієнтованості на практичне навчання, компетентісні елементи освіти.

...

читати далі...
Навіщо нам студенти?

Питання, винесене в заголовок есе, може здатися образливим. Ще б – поставити під сумнів корисність для суспільства такого молодого, численного, завзятого, відважного і зарядженого революційними спонуканнями стану! Проте, по короткому, але зрілому міркуванню, виявиться, що в цьому майже риторичному запитанні міститься не сумнів в необхідності існування вищої освіти і корисності для суспільства осіб, що його одержують, а нагадування про спільну мету держави з розвитку вищої школи і, звичайно, більш уважному ставленню до студеїв, незалежно від напряму їх предметних захоплень.

...

читати далі...
Будьте з нами!

Посилання

Міністерство освіти і науки України


Відділення спеціальної професійної підготовки

Бірюкова Аліна МиколаївнаПроректор зі спеціальної професійної підготовки –
доктор юридичних наук, доцент
Бірюкова Аліна Миколаївна

 

Реалізація в Академії нових методів набуття юридичних знань і навичок дозволяє отримати не тільки різносторонню правову освіту, а й оволодіти спеціальними адвокатськими прийомами здійснення захисту та представництва. Цьому не навчають у вузах і, фактично, класичний досвід адвокатів передається лише усно від покоління до покоління та є неписаною професійною майстерністю. В Академії вживаються заходи для збирання цього безцінного адвокатського досвіду, його збагачення, відтворення, передачі майбутнім поколінням адвокатів. Досягається це існуванням вперше в Україні створених адвокатських шкіл, виданням текстів лекцій, методичних посібників, збірок задач, створенням аудіо- та відеозаписів лекцій, виступів у судових процесах, застосуванням навчальних справ (на реальних матеріалах) тощо.

Тому, впровадження нової концепції підготовки юридичних кадрів в Академії адвокатури України супроводжувалося застосуванням спеціально розробленої Програми адвокатської підготовки, за якою проводиться навчання додатково до основної класичної вузівської навчальної програми. Програма спеціальної підготовки розрахована на 5 років і здійснюється на базі адвокатських об’єднань, судів, де адвокати і судді проводять зі студентами заняття з практичного застосування набутих теоретичних знань. Використовуються такі активні форми навчання:

  • ситуаційні завдання (студентам роздаються конкретні кримінальні та цивільні справи, вивчивши матеріали котрих вони разом з адвокатом чи суддею розбирають ситуації і пропонують свої варіанти вирішення конкретної справи);
  • тренінги – відпрацьовуються конкретні види юридичної, зокрема, адвокатської діяльності, застосування фахових прийомів та методик (наприклад, з надання консультацій з правових питань);
  • моделювання судових засідань у спеціально облаштованій навчальній залі судових засідань (в Академії проводиться навчальне судове засідання за реальною фабулою і конкретними матеріалами справи, де усі ролі учасників процесу виконують студенти);
  • рольові ігри з відеозаписом і подальшим аналізом зі студентами (спеціальна методика, розроблена викладачами Академії А.М.Бірюковою та С.В.Гончаренком, яка неодноразово схвально оцінювалась міжнародними експертами).

З метою наближення теоретичного навчання до практики його застосування для майбутніх юристів в Академії введені спецкурси: “Методика складання правових документів”, “Представництво і захист громадян в суді в окремих категоріях справ”, “Оскарження судових рішень”, “Судовий процес у цивільних справах (моделювання)”, “Кримінально-правові аспекти захисту прав обвинуваченого (підсудного)” та інші. До навчальних планів щорічно вносяться корективи відповідно до потреб сучасної практики.

Див. також:

Відеорозповідь про відділення спеціальної профпідготовки:
діляться враженнями студенти

Формат: FLV (On2 VP6)*, якість: HQ**, тривалість: ~3 хв.


 

 


 

* Для відтворення відео у вашому браузері має бути встановлена надбудова Adobe Flash Player.

** Для комфортного перегляду бажано мати високошвидкісне підключення до Інтернету